SRBIJA UPISALA I TREĆU POBEDU: Srpske košarkašice na perfektan način odigrale kvalifikacije za Mundijal!

svaka čast

Preokretom na dva i po minuta do kraja dolaze do vođstva i +4 i utakmicu su mirno privele kraju i slavile.

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije završila je kvalifikacije za Svetsko prvenstvo pobedom nad Brazilom u poslednjem kolu 76:70.

Srbija je u prvom kolu savladala Južnu Koreju posle velike borbe, a zatim pobedila favorizovanu Australiju u drugom kolu i obezbedila plasman na Svetsko prvenstvo ove godine, upravo u Australiji.

Meč poslednjeg kola protiv Brazila nije imao rezultatski značaj, ali su naše košarkašice pobedom završile kvalifikacije i sa maksimalnim učinkom idu na Svetsko prvenstvo.

Aktuelni evropski šampion je slabije otvorio meč, ali su naše košarkašice imale prednost od jednog poena posle prve četvrtine.

1 / 4 Foto: Starsport©

Na poluvremenu su imale +6, ali su doživele pad u trećoj četvrtini, pa je pred poslednjih 10 minuta bilo nerešeno.

Da ne može bez drame i neizvesne završnice, na to su nas navikle, a na šest minuta do kraja bile su u zaostatku.

Najefikasnije u našim redovima bile su Ivon Anderson sa 25 i Tina Krajišnik sa 15 poena.

U reprezentaciji Brazila istakle su se Karvaljo sa 18 i Silva sa 17 poena.