ZVEZDA SLOMILA ŽILAVU MEGU U DRUGOM POLUVREMENU: Crveno-beli upisali novu pobedu i dodatno pobegli Partizanu!
KK Crvena zvezda, Foto: Starsport©

REGIONALNA ABA LIGA

U meču 19. kola ABA lige sastaju se Mega i Crvena zvezda.

Objavljeno: 17:28h

Košarkaši Crvene zvezde su savladali ekipu Mege Mocart rezultatom 69:76 i upisali novu pobedu u ABA ligi kojom su se utvrdili prvo mesto na tabeli.

Prva četvrtina je prošla u prednosti Mege koji su dominirali na parketu.

Drugi period je Zvezda već stegla odbranu tako da domaćima nije bilo teško da dođu do poena, a pred sam kraj je trojku pogodio Dejan Davidovac kojom je Zvezda otišla na poluvreme.

Treći deo utakmice je prošao u dominaciji gostiju koji su u ovom periodu imali i dvocifrenu prednost.

KK Crvena zvezda

Poslednja četvrtina na utakmici je bila zanimljiva jer je Mega pretila da se vrati u meč, ali je Zvezda odbila nalet domaćih i na kraju odnela pobedu.

Najefikasniji u timu Dejana Radonjića je bio Ognjen Kuzmić sa 17 poena i šest skokova, Dobrić je imao 11, ako i Nikola Ivanović.

U redovima Mege je Karlo Matković dominirao sa 20 poena, Uskoković je dodao 13, dok je Nikola Đurišić upisao 10 poena.

Košarkaši Crvene zvezde u sledećem kolu dočekuju Zadar, dok Mega će putovati u Podgoricu gde će igrati sa ekipom SC Derbi.

IV ČETVRTINA

39. Minut - Nije Zvezda uspela da pogodi za tri i time reši utakmicu, poslednji minut imaju prednost od sedam razlike.

38. Minut - Davidovac sa linije penala povećava prednost. 67:74

37. Minut - Mega smanjuje prednost, Đurišić pogodio sa linije penala. 73:67

36. Minut - Kuzmić pogađa posle skoka u napadu. 60:73

35. Minut - Neda se Mega, trojka Đurišića, Mega je na -9. 30:39

33. Minut - Dobrić pogodio oba bacanja 69:56

32. Minut - Dobrić pogađa uz faul. 54:67

31. Minut - Đurišić otvara četvrtinu sa poenima, na drugoj strani pogađa Ivanović. 54:65

III ČETVRTINA

29. Minut - Davidovac nije pogodio za tri, na drugoj strani je Mega napravila faul u napadu. 52:63

28. Minut - Nikola Ivanović sa linije slobodnih bacanja je bio precizan oba puta. 51:56

27. Minut - Gube loptu košarkaši Mege, Zvezda ima kontrolu meča. 51:54

25. Minut - Iz igre leđima poentira Nikola Kalinić. 47:51

24. Minut - Snažno zkaucavanje Simanića. 47:49

23. Minut - Na dodavanje Voltersa pogodio je Davidovac. 45:49

22 . Minut - Tehnička za Zvezdu, Mega prilazi na -2 45:47

21. Minut - Matković postiže svoj 16. poen. 42:45

II ČETVRTINA

20. Minut - Trojka Davidovca uz sam zvuk sirene, Zvezda vodi sa +5 na veliki odmor. 40:45

19. Minut - Nova trojka Mege domaći imaju prednost. 40:39

18. Minut - Akcija Ivanovića i Kuzmića posle koje centar crveno-belih zakucava za prednost gostiju. 36:38

17. Minut - Prodor Holinsa čijim poenima Zvezda ponovo ima prednost. 36:34

16. Minut - Trojka Mege, izjednačenje. 34:34

15. Minut - Matković vraća prednost Megi. 31:30

14. Minut - Sa linije penala je bio precizan Holins, Zvezda vodi. 29:30

13. Minut - Sjajan poen Ivanovića, Zvezda prišla na poen zaostatka. 29:28

12. Minut - Uskoković postiže četiri poena zaredom. 29:24

11. Minut - Ognjen Dobrić pogađa dugu dvojku. 25:22

I ČETVRTINA

10. Minut - Strpljiv napad Mege i na kraju je zakucao Ružencev. 25:20

9. Minut - Samson Ružencev je izneo loptu do obruča, povećava se prednost Mege, prednost je smanjio Dobrić poenima sa linije penala. 23:18

8. Minut - Luka Cerovina iz horoga Mega ima +4, tajm aut Radonjića. 21:17

7. minut - Matković dominira na terenu ima već 12 poena. 19:17

6. Minut - Kuzmić donosi novo izjednačenje na meč. 15:15

5. Minut - Boriša Simanić iz reketa za vođstvo Mege, 13:11

4. Minut - Karlo Martković postiže nove poene. 11:11

3. minut - Blokada Kuzmića nad Simanićem. 9:7

2 . Minut - Poeni Matkovića na jednoj i Vajta na drugoj strani. 7:6

1 Minut - Trojka Jovića Mega vodi sa 5:2.

Ekipa Dejana Radonjića u utakmicu ulazi sa dva poraza u Evroligi, ali u domaćem prvenstvu ima skor od 13 vezanih pobeda.

Poslednji put u ovom takmičenju crveno-beli su poraženi od Igokee u oktobru prošle godine.

Sa druge strane, Mega je u prošlom kolu savladala FMP. Pre toga je poražena od Borca.

Crvena zvezda ima najbolji skor na Jadranu sa 15-1, dok je Mega sedma sa 8-8.