AVRAMOVIĆ POKRENUO PARTIZAN KA POBEDI: Čačani se hrabro borili, ali na kraju do preokreta ipak nisu mogli! (FOTO)

ABA LIGA, 19. KOLO

Kompletan tok meča možete pratiti na našem portalu

Objavljeno: 19:20h

Košarkaši Partizana pobedili su večeras na svom terenu u Beogradu čačanski Borac sa 75:68 (18:17, 13:14, 22:14, 22:23), u utakmici 19. kola ABA lige.

Partizan je predvodio Aleksa Avramović sa 20 poena i šest skokova. Zek Ledej postigao je 13 poena uz devet skokova, a Matijas Lesor 11 poena uz četiri skoka.

U ekipi Borca najefikasniji su bili Nemanja Todorović sa 13 poena, Bojan Tomašević sa 11 i Aleksa Novaković sa 10 poena uz šest skokova. U prvoj četvrtini povredio se Sava Lešić, koji se do kraja nije vraćao na teren, a meč je završio sa dva poena.

Partizan sada ima 15 pobeda i tri poraza, a Borac šest pobeda i 11 poraza.

1 / 6 Foto: Starsport©

40' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!! Partizan je posle dosta problema savladao Borac 75:68.

38' TROJKAAAAAAA!!!!!!!!! Avramović je pogodio i povećao prednost Partizana 69:60.

36' Lesor efektno zakucava, Partizan vodi 62:56.

34' Borac je ponovo prišao, ovoga puta na četiri poena zaostatka 57:53.

32' Prvi koš u poslednjoj četvrtini postigao je Kuruc 55:45.

ČETVRTA ČETVRTINA:

30' Ledej je pogodio jedno slobodno bacanje i postavio konačan rezultat posle tri četvrtine 53:45 vodi Partizan.

27' Borac je još uvek rezultatski u meču 43:37.

24' Prvi koš Borca u drugom poluvremenu 43:34.

23' Snažno zakucavanje Ledeja, Partizan se potpuno razigrao 43:31.

Zek Ledej

22' TROOOOOJKAAAAA!!!!!! Avramović je u seriji, trener Borca mora da reaguje minutom odmora 39:31.

21' Avramović je postigao pet uzastopnih poena na startu drugog poluvremena i tako doneo prednost Partizanu 36:31.

TREĆA ČETVRTINA:

20' Madar je postavio konačan rezultat prvog poluvremena 31:31.

19' Borac je ubacio poslednjih sedam poena i stigao do predsnosti 29:31.

17' Panter je pogodio dva slobodna bacanja 27:23.

13' Prvi koš Partizana u drugom delu igre. Trojku je pogodio Avramović 21:21.

12' Trojkom Novakovića, ekipa iz Čačka prvi put vodi 18:21. Željko Obradović prinuđen je da zatraži minut odmora.

DRUGA ČETVRTINA:

10' Borac se sa dve uzastopne pogođene trojke ponovo vratio u igru. Partizan je na kraju rešio prvi deo igre u svoju korist 18:17.

8' Zakucava Zek Ledej, Partizan ponovo ima lepu prednost 18:11.

5' Težak pad i povreda Save Lešića. Nakon serije Partizana na startu meča, uzvraća tim iz Čačka tako da je rezultat na polovini prve četvrtine 8:7 za crno-bele.

3' Strašan start Partizana već je 8:0.

PRVA ČETVRTINA:

Košarkaši Partizana dočekuju Borac iz Čačka u okviru 19. kola ABA lige. Crno-beli nakon poraza u Badaloni od Huventuda žele da se vrate na pobednički kolosek.

U prvom delu sezone, crno-beli su u Čačku savladali Borac sa 68:86, a ovaj duel dočekuju na prvom mestu na tabeli i sa skorom 14-3, dok je Borac 10. sa šest trijumfa i 10 kikseva.

Trener "parnog valjka" Željko Obradović je pred ovaj duel istakao da veoma poštuje rivala iz rodnog grada.

- Igrali smo već u Čačku. Kao i uvek, imamo maksimalno poštovanje prema Borcu. Odigrali su dobro poslednju utakmicu, uhvatili su ritam, vratio im se bitan igrač, Raša Đoković koji ima kao napadač izuzetan kvalitet. Mi ćemo probati da sa jednim treningom reagujemo i da se spremimo što bolje, istakao je Obradović.