PARTIZAN OD SJAJA DO OČAJA! Huventud sada ima najbolju situaciju za prvo mesto u grupi! (FOTO)

EVROKUP, 12. KOLO

Kompletan tok meča možete pratiti na našem portalu

Objavljeno: 23:43h

Košarkaši Partizana izgubili su od Huventuda 92:84 u utakmici 12. kola Grupe A Evrokupa.

Najefikasniji u Partizanu na ovom meču bio je Matijas Lesor sa 20 poena, poen manje je ubacio Kevin Panter, Zek Ledej je postigao 15, a Alen Smailagić devet poena. Huventud je do pobede vodio Derek Vilis sa 19 poena, 15 je dodao Pau Ribas, a po 13 su postigli Brendon Pol i Giljem Vives.

Crno-beli su trenutno drugi na tabeli sa osam pobeda i četiri poraza, ali sada imaju dve pobede manje i lošiji međusobni skor od Huventuda koji je lider Grupe A.

Košarkaši Partizana će u narednom kolu Evrokupa dočekati Andoru, dok će Huventud gostovati Turk Telekomu.

40' KRAJ UTAKMICE!!!! Smailgić je pogodio dva penala i postavio konačan rezultat meča 92:84.

38' Povećava se prednost domaćeg tima 90:75.

36' Madar postiže trojku za Partizan 81:74.

34' Pol pogađa trojku za maksimalnih +13 tima iz Badalone (81:68).

31' Lesor je postigao prve poene u poslednjem delu meča 69:61.

ČETVRTA ČETVRTINA:

30' Malo je nedostajalo da izbije tuča u poslednjem minutu treće deonice. Vilis se unosio u lice Dangubiću. Glavni sudija Ana Panter dugo je gledala snimak i na kraju odlučila da Dangubić i Buskets dobiju po nesportsku, a Ledej i Vives po tehničku grešku. Na kraju trećeg dela meča Huventud vodi 69:59.

29' Španski tim ima dvocifrenu prednost 67:57.

28' Huventud ima najveću prednost u dosadašnjem delu meča +8 (62:54).

27' Lesor je dva puta siguran sa linije penala 58:54.

25' Basas pogađa dva slobodna bacanja, Huventud je u naletu, vodi domaći tim 55:51.

21' Nije moglo bolje početi drugo poluvreme za crno-bele, trojka Dangubića 41:45.

TREĆA ČETVRTINA:

20' Partizan na veliki odmor odlazi sa samo poenom prednosti (42:41), iako je u jednom momentu u drugoj deonici imao i +15.

19' Huventud stiže do potpunog preokreta i prednosti 41:38.

16' Ribas pogađa trojku za Huventud koji se polako topi prednost Partizna. Poludela je potpuno domaća publika u Badaloni posle nesportske greške Pantera. Ventura pogađa jedno bacanje 33:38.

13' Dve uzastopne trojke postižu igrači Huventuda, mora da reaguje Željko Obradović koji traži minut odmora 22:31.

11' Ledej postiže prve poene u drugoj četvrtini 16:29.

DRUGA ČETVRTINA:

10' Basas pogađa sa zvukom sirene i postavlja konačan rezultat prve ćetvrtine 27:16 za tim Željka Obradovića.

8' Lesor silovito zakucava 9:20. Trener Huventuda traži minut odmora.

6' Lesor pogađa pod faulom, a kasnije i dodatno slobodno bacanje 7:15.

4' Evo i prvih poena Kevina Pantera na meču 3:7.

3' TROJKAAAAAAA!!!!!!!! Prvih pet poena na utakmici postigao je Kuruc, crno-beli vode sa 5:0.

1' Prve poene na meču postigao je Kuruc.

PRVA ČETVRTINA:

Košarkaši Partizana igraju protiv Huventuda derbi meč 12. kola Evrokupa.

Ovo je meč dva najbolja tima u grupi A. Huventud je prvi sa devet pobeda i dva poraza, dok je Partizan odmah iza sa skorom 8-3. Današnji duel zbog toga dobija još više na značaju jer će pobednik imati velike šanse da grupnu fazu završi na prvom mestu u grupi.

Put Badalone nisu otišli Trifunović, Miletić i novajlija Vukčević, i to odlukom trenera, a koliko su crno-beli ozbiljno shvatili ovaj meč, svedoči i činjenica da su u Španiju krenuli već u nedelju popodne.

Prvi meč ove sezone koji je odigran u okviru trećeg kola u Beogradu rešen je dugom dvojkom Kevina Pantera četiri sekunde pre kraja za trijumf Partizana rezultatom 68:67.

Trener crno-belih Željko Obradović izjavio je da će njegova ekipa morati da odigra najbolju utakmicu u dosadašnjem delu sezone.

- Znamo šta nas očekuje u Badaloni. Oni su veoma dobro odigrali i prvu utakmicu protiv nas u Beogradu (68:67). Ekipa su koja ima kvalitet i zaista su dobro vođeni. Treba da se pripremimo i odigramo verovatno najbolju utakmicu do sada ako želimo neki pozitivan rezultat. Svi igrači su zdravi i dobri - rekao je Željko Obradović.