SJAJNA UTAKMICA U STOŽICAMA: Zvezda posle velike drame trijumfovala u Ljubljani (FOTO)

ABA LIGA, 17.kolo

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 20:09h

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u gostima Cedevita Olimpiju sa 83:82 u derbi meču 17. kola regionalne ABA lige.

U neizvesnom susretu, Zvezda je u poslednji minut ušla sa četiri poena zaostatka, ali je dobrom odbranom i sa pet vezanih poena Nikole Ivanovića uspela da preokrene rezultat i zabeleži pobedu.

Najefikasniji kod Zvezde bili su Ostin Holins sa 18, Nejt Volters sa 14, Branko Lazić sa 11 i Nikola Kalinić sa 10 poena. Kod Cedevita Olimpije se izdvojio bivši igrač Zvezde Jaka Blažič sa 21 poenom, 11 skokova i pet asistencija. Pratili su ga Zek Ogust sa 13 i Alen Omić sa 12 poena.

Crvena zvezda je prva na tabeli sa skorom od 14 pobeda i jednim porazom, dok je Cedevita Olimpija zabeležila devet pobeda i šest poraza i zauzima petu poziciju. U narednom kolu Zvezda će dočekati Mornar, a Cedevita Olimpija će gostovati Budućnosti.

40' Alen Omić pogađa pod košem 82:78 vodi Cedevita Olimpija. Holins pogađa trojku 82:81. Ivanović pogađa dva slobodna bacanja, Zvezda vodi 83:82. KRAJ MEČA!!!!!!!!! Crvena zvezda savladala je kao gost Cedevita OIimpiju 83:82.

39' TROOOJKAAAA!!!!!! Nikola Ivanović vraća potpunu neizvesnost u meč 80:78.

38' Ferel je pogodio trojku za Cedevita Olimpiju (80:75). Mora minut odmora da uzme Dejan Radonjić.

37' Položio je Nejt Volters 75:75.

33' TROOOJKAAAA!!!!!! Još jednom je pogodio Branko Lazić 66:71.

Uzvraća takođe trojkom Blažič na drugoj strani i smanjuje na 69:71.

31' Branko Lazić je pogodio trojku 64:68

ČETVRTA ČETVRTINA:

30' Smanjila je Cedevita Olimpija zaostatak, tako da Crvena zvezda u poslednji deo igre ulazi sa samo poenom prednosti 65:64.

25' Kalinić je u nezadrživoj seriji, postigao je već 10 poena u trećem periodu igre 53:58. I Volters sada ima dvocifren učinak 53:60.

24' Trojka Holinsa, Zvezda vodi 55:50, a trener domaćeg tima traži minut odmora.

TREĆA ČETVRTINA:

20' Prvo poluvreme završeno je nerešenim rezultatom 43:43.

18' Dobrić lagano postiže poene iz kontre 38:40.

15' Zvezda i dalje nema rešenja za Jaku Blažiča 36:36, Dejan Radonjić traži tajm-aut.

13' Luka Mitrović poentira, a trener domaćeg tima traži minut odmora.

11' Holins postiže prve poene u drugom delu igre, Zvezda vodi 30:28.

DRUGA ČETVRTINA:

10' Lazić je pogotkom za tri poena postavio konačan rezultat prve četvrtine 28:28.

7' Blažič je sjajan za sada 25:18.

5' Nerešeno je na polovini prve četvrtine 14:14.

4' Dobrić postiže već svoj peti poen na meču i izjednačuje na 9:9.

3' Tri trojke na startu duela postigao je domaći tim lkoji vodi 9:7.

2' Volters je postigao prve poene za Crvenu zvezdu 3:2.

1' Počela je utakmica u Ljubljani. Cedevita Olimpija počinje meč pogotskom za tri poena 3:0.

PRVA ČETVRTINA:

Košarkaši Crvene zvezde u 17. kolu regionalne ABA lige gostuju Cedevita Olimpiji u Ljubljani.

Ovo će biti drugi duel dve ekipe ove sezone. U prvom meču koji je odigran polovinom oktobra crveno- beli su slavili u Beogradu 79:64.

Oba tima su do sada odigrala po 14 utakmica u ABA ligi. Crvena zvezda ima samo jedan poraz, dok slovenački tim ima skor 9-5.

U međuvremenu, ekipa iz Ljubljane značajno se pojačala dovođenjem trojice novih izuzetno kvalitetnih igrača i time istakla visoke ambicije u nastavku sezone. Pred ovaj meč trener Crvene zvezde Dejan Radonjić kaže:

- Očekuje nas utakmica protiv Cedevita Olimpije, jedne od najboljih ekipa u ligi, koja je u odnosu na naš prvi meč napravila promene u timu. Očekuje nas dakle vrlo dobar tim, ali u ovom trenutku, s obzirom na okolnosti, razmišljamo o nama, i kako da napravimo iskorak već u sledećoj utakmici. Biće potrebno vremena i strpljenja, kako bi došli do nivoa na kome želimo da budemo - rekao je trener crveno belih.