ZVEZDA IMA ZA ČIME DA ŽALI: Tužan kraj jedne dobro odigrane utakmice! (FOTO)

EVROLIGA, 22. KOLO

Kompletan tok meča možete pratiti na našem portalu

Objavljeno: 23:23h

Košarkaši Crvene zvezde poraženi od Asvela 69:67 u 22. kolu Evrolige.

Zvezda je odlično odigrala u prvom poluvremenu, naručito u fazi odbrane, i na pauzu uspela da ode sa deset poena prednosti. U drugom poluvremenu, crveno-beli nisu uspeli da prenesu energiju iz prvog dela. Asvel je uspeo to da iskoristi i sa boljom igrom u napadu preokrene rezultat i stigne do pobede.

I pored lošije igre u drugom poluvremenu Zvezda je imala priliku za pobedu, ali Ognjen Dobrić nije pogodio šut za pobedu.

Najefikasniji kod Zvezde bio je Ognjen Dobrić sa 20 poena, a pratili su ga Eron Vajt sa 12 i Luka Mitrović i Nikola Kalinić sa po devet poena. Asvel su do pobede predvodili Kris Džons i Pol Lakomb sa po 17 poena. U narednom kolu, Zvezda će gostovati Olimpijakosu, dok će Asvel dočekati Bajern.

40' KRAJ UTAKMICE!!!! Kris Džons postiže koš za pobedu Asvela 69:67. Zvezda je imala poslednji napad, ali je Dobnrić bio neprecizan tako da je francuski tim na kraju ipak stigao do trijumfa.

38' Gist zakucava, nova prednost za Asvel 64:63.

37' Kalinić zbog pet penala mora da napusti igru.

36' Dva od tri slobodna bacanja pogodio je Nikola Kalinić 58:63.

34' TROOOOOOOJKAAAAAAA!!!! Dobrić je pogodio svoju četvrtu trojku na utakmici, Zvezda vodi 56:54.

33' Strazel trojkom donosi prednost Asvelu 54:53. Minut odmora traži trener Crvene zvezde.

32' Zvezda sjajno kreće poslednju četvrtinu serijom 5:0.

ČETVRTA ČETVRTINA:

30' Dobrić nije pogodio u poslednjem napadu Zvezde u trećem delu igre, Asvel je potpuno preokrenuo rezultat i sada vodi 49:48.

29' Gist pogađa i donosi prednost domaćem timu 44:43.

25' Zvezda mora krenuti da igra čvršće u odbrani, Asvel se potpuno vratio u meč 35:37.

22' Posle dva brza koša Asvela, Holins postiže prve poene za Zvezdu u drugom poluvremenu 29:37.

TREĆA ČETVRTINA:

20' Crvena zvezda nije uspela da iskoristi poslednji napad, ali na veliki odmor odlazi sa dvocifrenom prednošću 25:35.

17' TROOOOOOOJKAAAAAAA!!!! Dobrić pogađa iz ćoška 20:33.

16' Mini serija Asvela preko Osetkovskog i Najtaza smanjenje rezultata 18:27.

15' Kalinić pogađa, a trener Asvela mora da uzme još jedan minut odmora.

14' Asvel je tek sada postigao prve poene u drugoj četvrtini 13:25.

13' Holins asistira Davidovcu koji postiže svoje prve poene na meču 11:23.

12' Crvena zvezda je prvi put na utakmici stigla do dvocifrene prednosti 21:11, što je primoralo domaćeg trenera da zatraži minut odmora.

11' Prve poene u drugoj četvrtini postigao je Luka Mitrović sa linije penala 11:19.

DRUGA ČETVRTINA:

10' Završena je prva četvrtina, Zvezda za sada igra jako dobro i posle prvih 10 minuta igre ima prednost 17:11.

8' TROOOOOJKAAAAA!!!!!! Novi sjajan napad crveno-belih koji je završio Vajt 7:15.

7' TROOOOOJKAAAAA!!!!!! Holins pogađa za Crvenu zvezdu koja sada vodi 11:7.

4' Volters je pogodio, nova prednost crveno-belih 5:6.

2' Posle sjajnog prodora Vajt postiže prve poene na meču.

1' Počela je utakmica u Francuskoj.

PRVA ČETVRTINA:

Košarkaši Crvene zvezde u 22. kolu Evrolige igraju u gostima protiv ekipe Asvela.

Zvezda je poslednji meč odigrala još 2. januara u Splitu, a posle toga je koronavirus uzeo ekipu pod svoje.

Asvel i Crvena zvezda su ekipe koje su trenutno jedna do druge na tabeli Evrolige. Asvel ima osam trijumfa, a Zvezda jedan manje. U timu Dejana Radonjića neće biti povređenog Dejana Davidovca. Na drugoj strani, Asvel će biti bez, takođe važnih igrača, Lajtija i Morgana.

Trener crveno-belih Dejan Radonjić zabrinut je pred nastavak takmičenja.

- Imali smo situaciju koja je dovela do pauze koja je dosta duga. Znate i sami da smo imali problema sa koronom i da smo iz tog razloga jedno vreme bili van trenažnog procesa. Kao što znate i pre tog poslednjeg meča 2. januara Kalinić je bio pozitivan. Ta pauza koja je bila jeste izolacija sa strogim mirovanjem, tako da smo morali polako da se vratimo nazad. Kada je reč o Asvelu, to je ekipa koja je znala da igra dobro. Imaju dobre pojedince. Ono što je naša realnost jeste da vidimo šta uopšte možemo - rekao je Radonjić.