PARTIZANOV TRIJUMF ZA ISTORIJU: Crno-beli protiv Splita ostvarili NAJUBEDLJIVIJU pobedu u istoriji lige!
Košarkaši Partizana, Foto: Starsport©

aba liga

Partizan večerašnjom pobedom ispisao nove stranice istorije ABA lige

Objavljeno: 20:33h

Košarkaši Partizana zabeležili su večeras protiv Splita istorijski trijumf rezultatom 109:49, što je ujedno i najubedljivija pobeda u istoriji ABA lige.

Ovaj rekord je do večerašnjeg meča držala ekipa Cedevite koja je 2016. savladala Zadar rezultatom 120:62.

KK Partizan

Poraz u okviru 15. kola ABA lige od crno-belih biće i najteži u istoriji Splita kada je regionalno takmičenje u pitanju. Najveći poraz pre večerašnjeg doživeli su 2007. od Cibone 106:66.

1 / 8 Foto: Emilija Jovanović

U ekipi Partizana čak 7 igrača je utakmicu završilo sa dvocifrenim učnikom.

Do ubedljivog trijumfa crno-bele su pre svega vodili Glas sa 19, odnosno Miletić sa 17 poena.

Panter je postigao 14, Mur 12, a Madar, Koprivica i Ledej su dodali po 10 poena.

U gostujućem timu istakao se samo Šorter za 17 poena, dok su ostali igrači "fenjeraša" meč završili na jednocifrenom učinku.

1 / 5 Foto: Emilija Jovanović

IV ČETVRTINA:

10. minut: Poenima sa linije za slobodna bacanja Kuruc je stavio tačku na ovaj meč.

8. minut: Trojka Glasa za 101:45.

KK Partizan

3. minut: Partizan melje rivala i trenutno ima prednost od 48 razlike! (90:42)

III ČETVRTINA:

10. minut: Šorter poenima zatvara treću deonicu na kraju koje Partizan vodi 83:38.

7. minut: Novo sjajno zakucavanje Ledeja za 74:31 u korist domaćih.

4. minut: Ledej zakucava za +40!

KK Partizan

3. minut: Lesor pogađa za 60:24 u korist crno-belih.

II ČETVRTINA:

7. minut: Trojka Madara za +25! (40:15)

4. minut: Čampara pogađa sa linije za slobodna bacanja za 25:15.

KK Partizan

2. minut: Partizan odlazi na dvocifrenu prednost 22:12.

I ČETVRTINA:

10. minut: Trojka Mura za 17:12.

2. minut: Kevin Panter je u ritmu! 7 njegovih poena za prednost domaćih 7:0.

KK Partizan

Biće ovo velika prilika da košarkaši Partizana pred "Grobarima" nastave pobednički niz u 2022. godini.