BILO JE DOSTA PROBLEMA: Zvezda bez Kalinića TEŠKOM MUKOM savladala Split (FOTO)

aba liga, 14. kolo

Kompletan tok meća mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 21:14h

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u gostima Split sa 66:62 (16:9, 18:18, 15:15, 17:20), u 14. kolu regionalne ABA lige.

Najefikasniji kod Zvezde bili su Nikola Ivanović sa 11, Eron Vajt sa 10, Stefan Lazarević i Branko Lazić sa po devet i Nejt Volters sa osam poena. Najbolji kod Splita bio je Šenon Šorter sa 24 poena, tri skoka i tri asistencije, a pratio ga je Lovre Runjić sa 13 poena.

Zvezda je sa samo jednim porazom iz 14 mečeva na prvom mestu na tabeli, dok je Split sa skorom od dve pobede i 12 poraza na poslednjem, 14. mestu.

U narednom kolu, Crvena zvezda će gostovati Budućnosti.

KK Crvena zvezda

40' KRAJ UTAKMICE!!!! Crvena zveda uspela je da savlada u gostima ekipu Splita 66:62.

39' TROOOOOOOJJJKAAA!!!!!!!!!! Dobrić možda i rešava pitanje pobednika 57:64.

38' Šorter je nezaustavljiv u ovim momentima 57:61, minut odmora uzma trener crveno-belih Dejan Radonjić.

36' Šorter pogađa tri slobodna bacanja posle faula Lazića 52:55.

34' TROOOOOOOJJJKAAA!!!!!! Ivanović je precizan 47:53.

33' Zvezda tri minuta nije postigla koš iz igre 47:50.

32' Šorter pogađa težak šut za tri poena 45:49.

ČETVRTA ČETVRTINA:

30' Žganjec je završio utakmicu, a Ivanović je pogodio dva slobodna bacanja i postavio konačan rezultat posle tri četvrtine, Zvezda i dalje ima +7 (42:49).

29' Splićani su potpuno poludeli i dobili tehničku grešku, ali Lazić nije pogodio slobodno bacanje.

27' Kuzmić se snašao i poentirao 39:45.

23' Brza mini serija Splita od 5:0 (35:37).

22' Šorter je postigao trojku za Split i smanjio prednost na startu trećeg dela igre 30:34. Volters na drugoj strani poentira uz faul. Pogađa i slobodno bacanje 30:37.

21' Počelo je drugo poluvreme na utakmici u Splitu.

TREĆA ČETVRTINA:

20' Crvena zvezda nije iskoristila poslednji napad, ali na veliki odmor odlazi sa prednošću od +7 (27:34).

19' Bajo poentira za Split posle asistencije Lukića 24:32.

18' Cirbes je sjajan u skoku 22:32, trener Splita traži minut odmora.

17' Amerikanac Šorter posle trojke smanjuje na 18:25, tako da Dejan Radonjić mora da reaguje tajm-autom.

13' TROOOOOOOJJJKAAA!!!!!! Lazić vodi Zvezdu na dvocifrenu prednost.

DRUGA ČETVRTINA:

10' Split nije pogodio u poslednjem napadu, Zvezda zahvaljujući sjajnoj defanzivi vodi posle prve četvrtine.

9' Doobrić u svom stilu postiže koš 9:16.

8' Zvezda je dobro počela ima +5 na dva minuta do kraja prve četvrtine (9:14). Minut odmora traži trener Splita.

2' Lazarević postiže prve poene za Crvenu zvezdu 2:3. Volters je postigao prve poene iz igre za crveno-bele 3:4.

1' Počela je utakmica u Splitu. Prve poene na utakmici postigao je igrač domaćeg tima Runjić 3:0.

PRVA ČETVRTINA:

Košarkaši Crvene zvezde gostuju ekipi Splita u meču 14. kola ABA lige.

Crvena zvezda je lider na tabeli sa skorom 12-1, a Split je na samom dnu, sa odnosom pobeda i poraza 2-11. U prvom ovosezonskom odmeravanju snaga dva tima crveno-beli su bili više nego ubedljivi - 97:61.

Ovo je prvi od ukupno 10 mečeva koliko crveno-bele očekuje tokom januara.

Ovo će biti 18. duel dva tima u regionalnoj ligi, a prvi je odigran još daleke sezone 2002/2003 u Splitu kada su crveno-beli slavili 97:95. Trener Dejan Radonjić je pred ovu utakmicu izjavio:

- Želim da iskoristim ovu priliku i čestitam svima Novu 2022. godinu, mnogo zdravlja na prvom mestu svima, puno sreće i uspeha. Već prvi januar proveli smo radno, počeli smo pripreme i odradili trening u Beogradu pred utakmicu u Splitu. Idemo u Split i na tu utakmicu sa željom, uprkos velikim naporima i problemima sa izostancima igrača koji nas uporno prate, da odigramo meč dovoljno dobro da dođemo do novih bodova - rekao je trener crveno-belih Dejan Radonjić.