Još jedan Zvezdin debakl: Himki joj dao nadu, pa se poigrao s njom! (VIDEO)

EVROLIGA, 3. KOLO

Crveno-beli doživeli su drugi ubedljivi poraz u Evroligi. Ovoga puta ruski Himki je bio bolji rezultatom 91:53
Objavljeno: 22:24h
Košarkaši Crvene zvezde
zabeležili su i drugi očekivani poraz u Evroligi
. Izabranici Dejana Radonjića poraženi su u Moskvi od Himkija rezultatom u ovkiru trećeg kola grupe A najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja. Ovo je najubedljiviji poraz crveno-belih u Evroligi
Izuzev početka utakmice, beogradski tim nije mogao da pruži veći otpor bogatoj ruskoj ekipi. Na ovoj utakmici prvi put je nastupio Vladimir Štimac od povratka na Mali Kalemegdan, a prve značajnije minute u crveno-belom dresu upisao je i Amerikanac, Kvinsi Miler. Luda trojka Jovića sa jedne noge u poslednjoj sekundi napada! (VIDEO) Crveno-beli svoj naredni meč u Evroligi igraju narednog petka u Kombank Areni protiv Fenerbahčea.
Crveno-beli su veoma dobro i fokusirano ušli u meč i stvorili solidnu prednost 17:10, ali je od tog trenutka Himki apsolutno preuzeo kontrolu meča.
Serijom 12-0 preuzeli su vođstvo, koje je konstano raslo tokom prvog poluvremena najviše zahvaljujući fenomenalnom procentu šuta za tri poena. Ruski tim je posle 20 minuta igre izvan linije 6, 75 šutirao 7/10.
Velika prednost omogućila je domaćem timu da igra bez ikakvog pritiska u nastavku igre. Zvezda se trudila na sve moguće načine da smanji ogromnu prednost, ali kvalitet Himkija to nije dozvoljavao, naprotiv. Evroliga 3. kolo grupa A: Himki - Crvena zvezda
91:51 Fenerbahče - Real Madrid 77:66 Bajern Minhen - Strazbur 76:61 Tabela: Himki 2-1, Fenerbahče 2-1, Bajern Minhen 2-1 Real Madrid 1-2, Crvena zvezda 1-2, , Strazbur 1-2.
TOK UTAKMICE: Kraj utakmice. Domaća ekipa je trijumfovala rezultatom 32. minut - 29. minut - U ovom trenutku domaći navijači zajedno sa pristalicama crveno-belih skandiraju Kosovo - Srbija.
25. minut - 21. minut - Na poluvreme se odlazi sa ogromnom prednošću domaće ekipe - 51:30.
19. minut -
16. minut - Domaća ekipa nastavlja da uvećava prednost, koja trenutni iznosi 14 poena prednosti. Rusu šutiraju za tri poena čak 75%. 13. minut -
10. minut -
9. minut
6. minut -
2. minut - 18:00 - Pre početka utakmice održan je minut ćutanja kao znak poštovanja preminulom Ranku Žeravici. 17:50
17:35
17:30
17:27 -
17:20
17:10 Crveno-beli su apsolutni autsajderi ruskim a to su danas dokazale i kladionice.