ZVEZDA PROTUTNJALA ŽELEZNIKOM: Crveno-beli na vrhu ABA lige čekaju Novu godinu!
Luka Mitrović je bio jedan od najboljih, Foto: Starsport / Peđa Milosavljević

aba liga, 13. kolo

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste pratiti na portalu Espreso

Objavljeno: 13:51h

Crvena zvezda je pobedila FMP u Železniku 98:74 u okviru 13. kola ABA lige.

Aktuelni prvak i lider novom pobedom u regionalnom takmičenju ostao je na prvom mestu na kraju 2021. godine sa skorom 12-1.

Sa druge strane, FMP je jedno od prijatnijih iznenađenja ove sezone i sada su treći na tabeli (skor 10-3). Nisu pobedili Zvezdu u čak 28 poslednjih duela.

1 / 7 Foto: Starsport / Peđa Milosavljević

Zvezda je manju prednost stekla do kraja prvog poluvremena (44:37), a u nastavku je potpuno lsomila otpor domaćina.

Nikola Ivanović je bio najefikasniji sa 18 poena, a pratili su ga Cirbes sa 12 i Mitrović i Marković sa po 9.

Kod "Pantera" istakao se Brajs Džons sa 17 poena (posebno atraktivno bilo je zakucavanje jednom rukom za kraj poluvremena), kao i Tasić sa 12 poena.

IV ČETVRTINA

40. minut - pohađao je i Simonović na kraju - 74:98.

38. minut - Cirbes i Vajt su sa penaal samo povećavali prednost - 70:92.

31. minut - Nevels je brzo postigao 4 poena, ali je uzvratio Mitrović - 57:72.

III ČETVRTINA

30. minut - Zvezda ima +17 pred poslednju deonicu - 53:70.

26. minut - raste prednost lidera, Ivanović je pogodio sa 8 metara - 45:63

22. minut - Lazarević je trojkom otvorio nastavak, ali Džons drži "Pantere" dok gosti nastavljaju da gube lopte - 41:47.

II ČETVRTINA

20. minut - Tasić je ostavio domaćina u priključku, a onda Brajs Džons maestralno zakucao, poluvreme - 37:44.

17. minut - posle trojke Džonsa, Radonjić je zvao tajm-aut - 33:40.

16. minut - na trojku Voltersa, stigla je trojka Pavićevića - 28:37.

14. minut - pogađali su zatim opet Mitrović i Marković i Zvezda je serijom 12:0 stigla do predsnoti 32:21.

11. minut - Radonjić je trojkom vratio domaće u vođstvo, ali je posle dva bacanja Mitrovića, istom merom uzvratio Kalinić - 21:25.

I ČETVRTINA

10. minut - Marković nije pogodio sa zvukom sirene - 18:20.

9. minut - mini-serijom, Zvezda je preokrenula posle poena Mitrovića - 14:17.

6. minut - posle dve brzo izgubljene lope (9:5), Radonjić je tražio tajm-aut i njegovi izabranici su se trgli i izjednačili - 11:11.

2. minut - uzvratio je Pavićević sa pet uzastopnih poena - 5:5.

1. minut - Vajt je trojkom otvorio susret, pogodio je onda i Volters - 0:5.

KK Crvena zvezda, KK FMP Železnik

"Panteri" su se uzdali u domaći parket na kom su tek prvi put poraženi, ali nisu pobedili Zvezdu u čak 29 poslednjih duela.