VAŽNA POBEDA LOKOMOTIVE: Partizan nije iskoristio isključenje Motlija, Mekalum ostao nerešiva enigma (FOTO)

evrokup, 8. kolo

Kompletan tok meča možete ptatiti na našem portalu

Objavljeno: 20:19h

Košarkaši Partizana poraženi su na gostovanju od Lokomotive Kubanj 101:94 u meču osmog kola Grupe A Evrokupa.

Najbolji učinak u ekipi Partizana imao je Gregor Glas sa 20 poena i tri asistencije, poen manje je upisao Zek Ledej, uz četiri skoka i tri asistencije, a Aleksa Avramović je postigao 15 poena, uz tri asistencije.

Bolji od ostalih u timu iz Krasnodara, koji je sa klupe vodio srpski trener Branko Maksimović, bio je Erik Mekalum sa 33 poena, pet skokova i tri asistencije, Steton Kid je dodao 16 poena, dok je Kvin Kuk upisao 15 poena.

Oba tima na vrhu tabele Grupe A sada imaju po šest pobeda i dva poraza. U Evrokupu sledi pauza. Partizan će naredni meč igrati na svom terenu protiv Trenta, 12. januara, dok će Lokomotiva gostovati Huventudu.

40' KRAJ UTAKMICE!!!! Košarkaši Partizana doživeli su drugi poraz u Evrokupu. Ekipa Željka Obradovića poražena je od Lokomotive 101:94.

39' Kid uz mnogo sreće postiže trojku i rešava pitanje pobednika 99:88.

38' Mekalum je precizan sa penala 91:86.

36' Avramović pogađa koš 79:77.

35' TROJJJKAAAAAAAAA!!!!!!!! Panter pogađa uz faul Kida 79:75. Glas nažalost nije pogodio novu trojku za crno-bele ostaje 79:75.

34' Mekalum postiže neverovatnu trojku 79:72.

33' Kuk pogađa trojku za Lokomotivu, a na drugoj strani uzvraća istom merom Zagorac 76:70.

32' Panter postiže prve poene za Partizan u poslednjem delu utakmice 73:67.

31' Vilijams je poentirao i još više povećao prednost Lokomotive 72:65.

ČETVRTA ČETVRTINA:

30' Panter postiže važnu trojku za Partizan i postavlja konačan retzultat posle tri perioda 70:65 vodi Lokomotiva.

27' Dobar ofanzivni skok Smailagića koji je zatim uspeo da pogodi koš i donese novo izjednačenje 62:62.

25' Glas pogađa trojku i vraća Partizan na samo poen zaostatka 58:57.

21' Počelo je drugo poluvreme na utakmici Lokomotiva - Partizan. Motli je napravio nameran faul, a za njega je utakmica završena zbog toga što je u prvom poluvremenu dobio tehničku ličnu grešku. Avramović je postigao prve poene iz igre u drugom poluvremenu, Partizan stiže do izjednačenja 45:45.

TREĆA ČETVRTINA:

20' Mekalum postiže poene u poslednjem napadu Lokomotive koja je rešila prvo poluvreme u svoju korist 45:42.

18' Kid postiže trojku i preokreće rezultat na stranu domaće ekipe 43:42.

17' Smailagić postriže poene u sjajnom solo prodoru 33:39.

16' TROJJJJKAAAAAA!!!!!!!!! Glas pogađa i vodi Partizan na +6 (37:31).

15' Ledej igra u sjajnom ritmu za sada, postigao je 12 poena i najviše zahvaljujući njemu Partizan vodi 34:31.

12' Mekalum postiže trojku i izjednačuje rezultat 27:27.

11' Zagorac je postigao prve poene u drugoj četvrtini 22:25.

DRUGA ČETVRTINA:

10' Ledej je pogodio dva slobodna bacanja i postavio konačan rezultat posle prve četvrtine 23:22 vodi Partizan.

7' Serija Partizana koji se vraća u meč 17:15.

4' Posle dugo vremena poeni za crno-bele 14:8.

3' Nastavljena je utamica, Glas je promašio šut za tri poena. Tompson je postigao čak četiri poena za Lokomotivu koja sada vodi 11:6.

Utakmica je prekinuta zbog problema sa zapisničkim stolom. Lokomotiva trenutno vodi 7:6.

2' TROJJJJJJKAAAAAAA!!!!!!!! Ledej postiže prve poene na utakmici.

1' Počela je utakmica, prvi naoad na utakmici ima Lokomotiva. Glas je postigao prve poene za Partizan.

PRVA ČETVRTINA:

Košarkaši Partizana večeras gostuju Lokomotivi u Kubanju u meču koji je najveći izazov za njih u dosadašnjem toku Evrokupa.

Izabranici Željka Obradovića su prvi u Grupi A sa učinkom od šest pobeda i jednog poraza u prvih sedam kola, dok ruski tim eli drugo mesto sa Huventudom (skor 5-2).

Crno-beli u duel ulaze osokoljeni najnovijim pojačanjem u vidu Matijasa Lesora, bivšeg košarkaša Crvene zvezde.