PARTIZAN NAKON NEOČEKIVANE DRAME SLAVIO U BARU: Crno-beli se vraćaju na pobednički kolosek!

ABA liga, 12. kolo

Dešavanja sa utakmice možete pratiti na portalu Espreso

Košarkaši Partizana savladali su Mornar na gostovanju u Baru rezultatom 66:64.

Izabranici Željka Obradovića ovim trijumfom vratili su se na vrh tabele i sada imaju učinak 10-2 kao i FMP.

Barani su seriju od tri pobede (nad Splitom, Megom i Zadrom) prekinuli večerašnjim porazom i sada zauzimaju 11. poziciju sa skorom 4-7.

KK Partizan

Najefikasniji u redovima crno-belih bili su Smailagić sa 18, Koprivica sa 14 i Ledej sa 11 postignutih poena.

Kod Mornara istakao se bivši plejmejker Partizana, Nemanja Gordić, koji je meč završio sa 18 poena, a pratili su ga Smit sa 10, kao i Jeremić i Mihailović sa po 8 postignutih poena.

IV ČETVRTINA:

10. minut: Trojka Šehovića u poslednjoj sekundi donosi domaćima -2, ali to nije bilo dovoljno za preokret.

10. minut: Mozli zakucava u kontri, Mornar je na samo posedu zaostatka!

9. minut: Trojka Smailagića na minut pre kraja za "ogromnih" 62:55.

9. minut: Gordić pogađa jedno od dva slobodna bacanja i spušta prednost crno-belih na samo 4 razlike.

8. minut: Gordić pogađa uz faul, utakmica na dva poseda razlike!

7. minut: Mozli polovičan sa linije za slobodna bacanja, Mornar na -8.

6. minut: Važan skok i poeni Smailagića za 57:50!

5. minut: Gordić pogađa težak šut i održava domaće u životu (55:50).

1. minut: Jeremić trojkom otvara poslednju četvrtinu i spušta prednost Partizana na samo -5.

III ČETVRTINA:

9. minut: Pogodak Smita, Mornar na samo -7!

7. minut: Preko tri minuta bez promene rezultata u trećoj deonici.

4. minut: Prve poene za crno-bele u trećoj četvrtini postiže Glas za 45:35.

3. minut: Partizan i dalje bez poena u nastavku meča, Mornar prilazi na samo -8.

II ČETVRTINA:

9. minut: Pogađa Dangubić nakon finte za 43:29 na minut pre kraja prvog poluvremena.

8. minut: Tajm-aut zove Mihailo Pavićević.

KK Partizan

6. minut: Trojka Smailagića za prednost crno-belih 37:26.

3. minut: Ledej zakucava za novu dvocifrenu prednost 30:20.

I ČETVRTINA

10. minut: Trojkom Glasa u poslednjoj sekundi stavljamo tačku na prvu četvrtinu koju Partizan dobija 27:16.

10. minut: 6 vezanih poena Mihailovića za 24:16.

8. minut: Koprivica zakucava za novu najveću prednost Partizana na meču 22:8.

KK Partizan, Alen Smailagić

5. minut: Partizan odgovara na seriju domaćih i vraća +6 pogotkom Madara sa polu-distance.

3. minut: Poenima Mihailovića i Mićovića Mornar dolazi na -1 (7:6).

2. minut: Pogotkom za tri poena Glasa i zakucavanjem Koprivice Partizan dolazi do prednosti od 5:0.

Partizan ne blista u finišu 2021. i posle poraza od Cedevita Olimpije, jedva je u sredu savladao Slask u Evrokupu.

Prošle sezone, takođe u decembru, Mornar je slavio minimalno 77:76, posle produžetka.