PARTIZAN ZABELEŽIO VEOMA VAŽAN TRIJUMF U PARIZU: Panter dominirao u pobedi crno-belih nad Metropolitanom!

evrokup

Partizan je ponovo prvi u grupi A

Košarkaši Partizana zabeležili su važan trijumf u Parizu protiv ekipe Metropolitana rezultatom 89:82 i time se vratili na prvo mesto u grupi A.

Najefikasniji igrač kod crno-belih bio je Kevin Panter koji je meč završio sa 28 poena, a pratili su ga Ledej sa 15, Smailagić sa 14 i Avramović sa 12 poena.

U domaćem timu istakao se Hornsbi sa 22 poena, dok su Mišinu i Hanter dodali po 16.

KK Partizan

Ekipa Partizana sada je na deobi prvog mesta grupe A sa Lokomotivom, dok je Metropolitan na poziciji broj 6 sa skorom 3-3, koji takođe imaju Lietkabelis i Turk Telekom.

IV ČETVRTINA:

10. minut: Crno-beli stižu do jako važne pobede u Parizu konačnim rezultatom 89:82.

10. minut: Panter sa linije za slobodna bacanja donosi +10 za Partizan i stavlja tačku na ovaj meč.

9. minut: Mišino pogađa za 3! (85:77)

8. minut: Madar pogađa jako težak šut za 85:74!

6. minut: Panter precizan sa linije za slobodna bacanja, Partizan ide na +7!

5. minut: Kamings pogađa trojku nakon koša Koprivice na drugoj strani (79:74)

4. minut: Pogodak Koprivice naterao je Kolea da pozove tajm-aut!

3. minut: Pogađa Panter za +5!

2. minut: Trojka Dangubića iz kornera za novu prednost crno-belih 73:70.

1. minut: Smailagić zakucava za +2 u korist Partizana!

III ČETVRTINA:

10. minut: U poslednju deonicu ulazimo nerešenim rezultatom 68:68.

9. minut: Avramović donosi izjednačenje crno-belima (66:66)!

8. minut: Avramović poentiraza 65:64.

6. minut: Hanter pogađa sa linije za slobodna bacanja 63:60.

5. minut: Smailagić pogađa novu trojku i donosi prednost crno-belima 60:58.

4. minut: Smailagić trojkom spušta prednost domaćih na -1.

2. minut: Panter pogađa sa drugi obruč posle prodora i to je njegov 20. poen, 55:52

II ČETVRTINA:

10. minut: Hornsbi je bio precizan sva tri puta sa linije za slobodna bacanja i time postavio konačni rezultat prvog poluvremena 53:50 u korist domaćih.

10. minut: Dangubić ponovo sa linije penala donosi izjednačenje 50:50.

9. minut: Dangubić polovičan sa linije za slobodna bacanja za novo izjednačenje.

6. minut: Igra se koš za koš

Nisu odbrane loše, jednostavno se pogađa dosta na obe strane. Trenutno je 43:42 nakon poena Ledeja na drugom obruču. Potom Partizan trči kontru nakon dobre odbrane i Dalas Mur ide na liniju penala. Pogodio je oba i Partizan ponovo vodi, 43:44

4. minut: Smailagić pod faulom

KK Partizan

Alen Smailagić sa niskog posta postiže još dva poena i ukoliko pogodi i dodatno bacanje zbog faula nad njim rezultat će biti nerešen. Ostaje 37:36 Kamings na drugoj strani posle prodora poentira, 39:36 Potom zakucavanje iz naskoka! 39:38

2. minut: Željko Obradović zove tajm-aut jer je Partizan primio još jednu trojku iz ugla, 33:26 vodi Metropolitan Posle tajm-auta smo videli odličnu varku telom Kevina Pantera, izbacio je Konatea iz ravnoteže i naterao ga da ga faulira pri šutu za tri poena. Panter je promašio i imaće tri slobodna bacanja – pogodio je sva tri, 33:29

I ČETVRTINA:

10. minut: Mišino poenima stavlja tačku na prvu četvrtinu koja odlazi u korist domaćih rezultatom 28:23.

10. minut: Panter vraća pogotkom na drugoj strani (26:23).

10. minut: Poeni Hornsbija za prednost domaćih 26:21.

KK Partizan

9. minut: Poenima Halilovića, Sija i Mišinoa Metropolitan dolazi do prednosti od 24:21.

8. minut: Raspoloženi Hornsbi drži domaće u meču sa 8 postignutih poena.

7. minut: Panter je definitivno raspoložen večeras! Nastavlja da pogađa - ovoga puta za dva poena (19:15)!

6. minut: Trojka Ledeja donosi crno-belima prednost od 17:13.

5. minut: Panter je u ritmu! Nakon nove trojke rezultat je 12:8.

4. minut: Nakon pogotka Pantera, Avramović krade loptu i povećava prednost Partizana 9:8.

2. minut: Aleksa Avramović otvara trojkom meč u Parizu, crno-beli vode 3:0.

KK Partizan

Ekipa Željka Obradovića u ovaj duel ulazi bez Rodionsa Kuruca koji zbog povrede nije u mogućnosti da pomogne ekipi.

Beogradski klub nalazi se na drugom mestu grupe A sa skorom 4-1 i u slučaju da trijumfuju imaće isti broj pobeda i poraza kao prvoplasirana Lokomotiva.

Parižani imaju jedan poraz više od crno-belih i sigurno da bi večerašnjom pobedom ušli u trku za prvo mesto u grupi.