DONČIĆEV DALAS PONIŽEN OD NEJAKOG NJU ORLEANSA: Atlanta pala bez Bogdana, Klipersima derbi Los Anđelesa! (VIDEO)

nba

Boban Marjanović je zbog raspleta situacije dobio određenu minutažu

Košarkaši Dalasa poraženi su u noći između petka i subote od Nju Orleansa na domaćem parketu rezultatom 107:91.

Loš ofanzivni meč domaćina Pelikansi su iskoristili da upišu tek sedmi trijumf uz 18 poraza, dok su Meveriksi sada na skoru 11-10.

Iako je Luka Dončić odradio svoj deo posla dabl-dablom od 21 poena i 10 skokova, uz 7 asistencija, saigrači nisu dovoljno doprineli.

Pratio ga je samo Branson sa 16 poena, dok je na drugoj strani vro raspoložen bio Brendon Ingram sa 24 poena, 8 skokova i čak 12 asistencija.

Srpski centar Boban Marjanović ponovo je šansu dobio na "kašičicu" i moglo bi se reći da ju je iskoristio koliko je mogao. Za sedam minuta na parketu ubacio je 4 poena i uhvatio 3 lopte.

Prethodne noći odigran je i veliki derbi Los Anđelesa u kom su Klipersi nadigrali Lejkerse i slavili trijumf rezultatom 119:115.

Iako su bili u konstantnom zaostatku "Jezeraši" su u samoj završnici uspeli da se približe i učine finiš meča neizvesnom.

U penal finišu ipak su uspešniji bili uslovno rečeno gosti koje je predvodio Markus Moris sa 21 poenom, odnosno, Pol Džordž sa 19.

Najefikasniji igrač susreta bio je Entoni Dejvis sa 27 poena i 10 skokova, a nije bio dovoljan ni dabl-dabl Lebrona Džejmsa od 23 poena, 11 skokova i 10 šest asistencija.

Filadelfija je savladala Atlantu rezultatom 98:96 posle velikog preokreta u poslednjoj četvrtini koju su dobili rezultatom 20:9.

Tim Bogdana Bogdanovića, koji je još uvek na listi povređenih igrača, potpuno je podbacio u poslednjih 12 minuta i ispustio je trijumf koji je imao u rukama.

Najzaslužniji za pobedu File je Žoel Embid koji je ubacio 28 poena uz 12 skokova i četiri asistencija.

Na drugoj strani najviše se istakao Trej Jang sa 25 poena, četiri skoka i čak 10 uspešnih dodavanja.

Bruklin Netsi su savladali Minesotu rezultatom 110:105, uz novu sjajnu partiju Kevina Durenta od 30 poena i 10 skokova, dok je Peti Mils imao 23 pogodaka.

U ekipi Minesote najbolji je bio Dianđelo Rasel sa 21 poenom i 11 asistencija.

Rezultati:

Indijana – Majami 104:113 Vašington – Klivlend 101:116 Atlanta – Filadelfija 96:98 Bruklin – Minesota 110:105 Hjuston – Orlando 118:116 Dalas – Nju Orleans 91:107 Juta – Boston 137:130 Golden Stejt – Finiks 118:96 Los Anđeles Lejkers – Los Anđeles Klipers 115:119