ZVEZDA RAZBILA ZENIT U SANKT PETERBURGU: Crveno-beli prekinuli niz poraza u Evroligi!

evroliga

Ubedljiva pobeda Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Zenit u Rusiji rezultatom 69:58.

Crveno-beli su rutinski slavili u Sankt Peterburgu i tako došli do 4. pobede u sezoni, dok su košarkaši Zenita upisali 4. poraz.

KK Crvena zvezda

Najefikasniji igrač kod Crvene zvezde bio je Volters sa 14 poena, a pratili su ga Kalinić i Kuzmić sa po 11 poena.

Kod domaćih najefikasniji bio je Miki sa 16 poena, dok je Frenkamp postigao 12.

IV ČETVRTINA:

10. minut: Beron pogađa sa linije penala za 68:56.

6. minut: Zenit pogotkom Mikija spušta prednost na -15.

5. minut: Lojd pogađa oba puta sa linije za slobodna bacanja za 65:46.

4. minut: Pogađa Dobrić i vraća Zvezdi +19.

III ČETVRTINA:

10. minut: Cirbes zakucava za +20!

9. minut: Marković povećava prednost Zvezde na 58:36.

6. minut: Pogađa Cirbes za 52:38.

3. minut: Trojka Holinsa za +15.

1. minut: Džordan Miki pogađa uz faul i tako nagoveštava bolje drugo poluvreme za domaće, 42:31.

II ČETVRTINA

10. minut: Mitrović pogađa u poslednjoj sekundi za 42:28.

10. minut: Zakucava Miki i dovodi Zenit do jednocifrenog minusa.

8. minut: Volters pogađa uz prekršaj i ponovo donosi Zvezdi dvocifrenu prednost 35:23.

6. minut: Poenima Zubkova u kontri Zenit smanjuje prednost na 30:23 i primorava Radonjića da pozove tajm-aut.

3. minut: Zubkov pogađa uz faul za 27:19.

2. minut: Poenima Dobrića crveno-beli stižu do prve dvocifrene prednosti na utakmici.

I ČETVRTINA:

10. minut: Poenima Kalinića završava se prva četvrtina rezultatom 23:16 u korist Crvene zvezde.

9. minut: Beron precizan sa linije za slobodna bacanja za 21:16.

8. minut: Gudaitis pogađa na asistenciju Lojda za 19:12.

5. minut: Na drugoj strani raspoložen je Frenkamp koji vraća Zenit u život novom trojkom, rezultat je 15:9.

KK Zenit

5. minut: Kuzmić je izuzetno raspoložen na početku utakmice, pogađa uz faul za svoj osmi poen i prvi tajm-aut na meču.

4. minut: Trojka Frenkampa za 10:6.

4. minut: Kalinić pogađa uz prekršaj i povećava prednost gostujućeg tima 10:3.

2. minut: Poenima Kuzmića, Voltersa i Mitrovića crveno-beli dolaze do prednosti od 8:3.

1. minut: Kuzmić poenima otvara utakmicu.