ZASLUŽENA POBEDA BASKONIJE: Radonjićev tim stigao umor, Zvezda nije bila na svom uobičajenom nivou (FOTO)

EVROLIGA, 10. KOLO

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 01:23h

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u gostima od Baskonije 93:74 u utakmici desetog kola Evrolige.

Najefikasniji u Baskoniji, koju je sa klupe predvodio novi trener Neven Spahija, bio je Stiven Inok sa 23 poena, dva poena manje ubacio je Rokas Giedraitis, dok je Vejd Boldvin postigao 14.

Na drugoj strani, najbolji je bio Nikola Ivanović sa 21 poenom, 12 je dodao Maik Cirbes, po 11 su postigli Ognjen Dobrić i Ostin Holins, dok je Ognjen Kuzmić utakmicu završio sa deset poena.

Crveno-beli su držali priključak u prvoj četvrtini posle koje su zaostajali tri poena, ali je domaći tim meč prelomio u drugoj deonici koju je dobio sa 30:10. Posle trojke Giedraitisa, Baskonija je na početku druge deonice stigla do prve dvocifrene prednosti (33:22), nakon čega je samo uvećavala prednost do maksimalih plus 25 u drugom poluvremenu.

Posle deset odigranih utakmica, Zvezda i Baskonija imaju isti skor - četiri pobede i šest poraza. Košarkaši Zvezde u narednom kolu, u četvrtak, gostuju Real Madridu, dok će Baskonija dočekati moskovski CSKA.

KK Baskonija, KK Crvena zvezda

40' KRAJ UTAKMICE!!!!! Crvena zvezda doživela je ubedljivi poraz od Baskonije 93:74. Tim Dejana Radonjića već za dva dana očekuje novi izazov u Evroligi, meč protiv Reala u Madridu.

38' Holins pogađa trojku 86:72.

36' Ulazimo u završnicu utakmice Baskonija i dalje ima veliku prednost 86:67.

32' Nezaustavljivi Fontekio postiže još jednu trojku 74:56.

31' Ivanović je izuzetno raspoložen, sada je pogodio jedno slobodno bacanje 68:54, ali je na drugoj strani Fontekio pogodio trojku 71:54.

ČETVRTA ČETVRTINA:

30' Ivanović je pogodio za tri poena uz zvuk sirene i postavio konačan rezultat treće četvrtine 68:53.

28' Cirbes je pogodio oba slobodna bacanja 65:48.

24' Kuzmić zakucava, smanjuje na 61:40.

23' Lazić pogađa prve poene za Crvenu zvezdu u drugom poluvremenu.

TREĆA ČETVRTINA:

20' Završeno je prvo poluvreme, Zvezda mora mnogo bolje u drugom poluvremenu, nema čvrstine u odbrani crveno-belih, ali ima još jedno poluvreme kako bi se popravio utisak. Za sada Baskonija je ubedljiva i vodi 55:32.

17' Raste prednost Baskonije, sada je +20 (44:24).

15' Konačno prvi poeni Crvene zvezde u drugoj četvrtini 37:24.

14' Nastavlja Baskonija svoju seriju, mora Radonjić da uzme još jedan tajm-aut, raste prednost domaćeg tima 37:22.

13' Gedraitis pogađa trojku, Baskonija prvi put na utakmici ima dvocifrenu prednost 33:22. Mora da reaguje Dejan Radonjič, traži minut odmora.

12' Fontekio je bio tri puta precizan sa linije penala 30:22.

PRVA ČETVRTINA:

10' Holins je trojkom u poslednjoj sekundi postavio konačan rezultat prve četvrtine 25:22 vodi Baskonija.

7' Boldvin je za sada izuzetno razigran 18:12.

5' Na polovini prve četvrtine domaći tim ima pet poena prednosti 14:9.

3' TROOOOOOJKAAAA!!!!! Dobrić smanjuje prednost 6:5.

2' Sa dve trojke Baskonija je preokrenula na 6:2.

1' Počela je utakmica. Kuzmić postigao je prve poene na meču 0:2.

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Baskoniji u meču 10. kola Evrolige.

Crvena zvezda je u seriji od dva uzastopna trijumfa u Evroligi i sada je na skoru 4-5 i zauzima 10. mesto na tabeli, dok je Baskonija na 16. mestu sa skorom 3-6.

Zvezda je na poslednja tri gostovanja Baskoniji poražena, dok je na prva tri ostvarila tri pobede i ima skor 3-3 u Vitoriji.

Kada je reč o Baskoniji ona u meč protiv Crvene zvezde ulazi sa novim trenerom pošto je Duška Ivanovića na klupi zamenio Neven Spahija.