BOGDAN DVOCIFREN, ATLANTA "PREGAŽENA" U FILI: Slavlje Voriorsa u duelu Bjelice i Pokuševskog, pala i JUTA! (VIDEO)

nba

Šampion Milovoki je kao domaćin poražen od San Antonija, dok je prvi poraz zabeležila i Juta na gostovanju Čikagu pa više nema tima sa maksimalnim učinkom

Objavljeno: 08:57h

Iako je bilo dileme da li će uopšte igrati protiv Filadelfije zbog problema sa povredom, srpski košarkaš Bogdan Bogdanović našao se u sastavu Atlante koja je, ipak, poražena na gostovanju rezultatom 122:94.

Bogdanović je na terenu proveo pola sata i imao je učinak od 13 poena, 4 skoka, 1 asistencije i 2 ukradene lopte - uz procenat šuta 6/11. Pogodio je jednu trojku, dok je prve poene upisao sredinom druge četvrtine.

Bogdanović je bio drugi najefikasniji igrač Hoksa uz Trea Janga koji je na 13 poena dodao i 10 asistencija. Rediš je bio najraspoloženiji sa 16, dok je Klint Kapela imao učinak od 11 poena i 12 skokova u trećem porazu Atlante ove sezone.

Tobajas Haris je sa 22 poena i 11 skokova vodio Filu do četvrtog trijumfa u novoj sezoni, a pratili su ga Embid sa 18, Maksi sa 16, Set Kari sa 15 ubačenih poena, kao i Milton i Tajbul sa po 11.

Nemanja Bjelica je iz direktnog duela sa Aleksejem Pokuševskim izašao kao pobednik, jer je njegov Golden Stejt slavio nad Oklahomom rezultatom 103:82, mada je mlađi srpski košarkaš bio za jedan poen efikasniji.

Bjelica je za 20 minuta imao učinak od 6 poena (jedna trojka, jedna dvojka i bacanje), a zabeležio je i 8 skokova i 3 asistencije. S druge strane, Pokuševski je za skoro identično vreme provedeno na parketu imao 7 poena i 9 skokova.

Stef Kari je sa 20 poena predvodio Ratnike do trijumfa, Pul, Vigins i Grin su imali po 14, ali je ovaj poslednji zabeležio i 11 skokova i 8 asistencija. Kod Oklahome se istakao Alegzender sa 15, dok je Dort dodao jedan manje. Gidi je sa 10 jedini još bio dvocifren.

Šampion Milovoki je kao domaćin poražen od San Antonija, dok je prvi poraz zabeležila i Juta na gostovanju Čikagu pa više nema tima sa maksimalnim učinkoom.