BJELICA SLAVIO PROTIV POKUŠEVSKOG: Golden Stejt na krilima Stefa Karija došao do važne pobede nad Oklahomom!

nba

Voriorsi nastavljaju da pružaju sjajne partije

Objavljeno: 08:22h

Golden Stejt je zabeležio četvrtu pobedu u sezoni pošto je u gostima savladao Oklahoma Siti Tandere 106:98.

Bila je Oklahoma mnogo bolji tim u prve dve četvrtine, pa je na poluvremenu vodila sa 59:48. Ipak, situacija se u nastavku značajno promenila. Počeli su da pogađaju Voriorsi, pa su krajem treće deonice došli do preokreta (81:76). U poslednjih 12 minuta je Golden Stejt potpuno kontrolisao situaciju i na kraju je došao do novog trijumfa.

Aleksej Pokuševski

Ekipa Stiva Kera postala je tek druga u istoriji NBA koja je zabeležila četiri pobede na startu sezone, pošto je u sva četiri meča zaostajala na poluvremenu. Isto su učinili još Klipersi u sezoni 1985/86.

U pobedničkom timu najbolji je bio Stef Kari sa 23 poena (6-14 iz igre, 4-9 za tri), Endrju Vigins je ubacio 21 (9-17 iz igre, 0-5 za tri). Nemanja Bjelica je na terenu proveo sedam i po minuta i za to vreme je zabeležio 2 poena i 2 skoka.

Na drugoj strani Šaj Aleksander je imao 30 poena (11-19 iz igre), Džeremaja Robinson je dodao 12 (5-8 iz igre). Aleksej Pokuševski je za 18 i po minuta na terenu upisao 9 poena (3-7 iz igre), uz 4 skoka.

Golden Stejt zna samo za pobede u prva četiri meča. Oklahoma je doživela četvrti poraz.