STUDENTI POBEDILI CIBOSE: Posle odličnog starta klub iz Zagreba pretrpeo drugi poraz!

aba liga 5.kolo

Košarkaši Studentskog centra savladali su Cibonu rezultatom 93:87 u poslednjoj utakmici 5. kola regionalne ABA lige.

Meč u dvorani "Morača" u Podgorici krenuo je na vodenicu domaćeg tima krajem prve četvrtine u kojoj su "studenti" ubacili čak 33 poena.

Do poluvremena je razlika postala dvocifrena, a u trećem kvartalu je išla i do +19 i to je bila razlika, koja je uz manje ili veće oscilacije, opstala do kraja utakmice.

Ona jeste pala u samoj završnici, ali je crnogorski predstavnik uspeo sa uspehom da privede kraju treći trijumf u debitantskoj ABA sezoni.

Najefikasniji igrač susreta bio je MVP prethodnog kola ABA lige Kajl Vinjales sa 32 postignuta poena i pet upisanih asistencija.

Njega je u pobedničkoj ekipi pratio Slavković sa 15 poena, dok je Magi ubacio 13, a Kamenjaš 12.

U ekipi Cibone najbolji je bio Drežnjak sa 26 poena, Gegić je imao 16, a Ruvers i Vildosa po 13.