BARSELONA "POČISTILA" ZENIT ZA PETU POBEDU U NIZU: Katalonci ne znaju za poraz ove sezone!

evroliga

Barselona na skoru 5-0

Objavljeno: 23:07h

Košarkaši Barselone savladali su Zenit 84:58, u meču petog kola Evrolige.

Barselona je ostvarila i petu pobedu zaredom ove sezone u Evroligi.

Zenit je posle ovog poraza na skoru 3-2.

KK Barselona

Prva četvrtina bila je neizvesna i Barselona je imala samo poen prednosti posle prvih 10 minuta, ali je onda u drugoj odigrala perfektnu odbranu.

Primili su samo osam poena za 10 minuta i na poluvremenu imali +17.

Jasno je bilo da Zenit i nema neke šanse da se vrati u meč, a pred poslednju četvrtinu bilo je velikih +25.

Bilo je samo pitanje kojom će razlikom slaviti Barselona.

Do pobede su ih predvodili Mirotić sa 20 i Dejvis i Šanli sa po 11 poena.

U poraženom sastavu istakli su se Beron, Kulagin, Ponitka i Lojd sa po 8 poena. Niko nije bio dvocifren.

Evroliga, 5. kolo

Petak Crvena zvezda – Alba 63:78 CSKA – Olimpijakos 88:82 Baskonija – Monako 78:66 Barselona – Zenit 84:58

Četvrtak Efes – Uniks 71:68 Žalgiris – Bajern 73:75 Makabi – Panatinaikos 77:73 Olimpija Milano – Asvel 73:72 Real Madrid – Fenerbahče 70:69