MNOŠTVO PREOKRETA, NA KRAJU TESNA POBEDA UNIKS-a: Trinkjerijev i Jaramazov Bajern upisao treći poraz!

evroliga, 3. kolo

Danas se igra ukupno šest utakmica

UNIKS je večeras na svom terenu pobedio minhenski Bajern sa 73:70 (12:19, 14:18, 19:13, 28:20), u utakmici trećeg kola Evrolige.

Klub iz Kazanja je upisao prvu pobedu u novoj sezoni Evrolige, dok je nemački tim doživeo i treći poraz.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ajzea Kenan sa 21 poenom, Lorenco Braun je dodao 17, a Mario Hezonja 15 poena.

U timu Bavaraca najbolji je bio Darun Hilijard sa 17, poena, poen manje ubacio je Kori Volden, dok su Ognjen Jaramaz i Dešon Tomas utakmicu završili sa po 11 poena.

KK Bajern Minhen, Deran Hilijard

Bajern je do finiša treće četvrtine imao dvocifrenu prednost, vodio je i sa 16 poena razlike, ali je UNIKS potom napravio veliki preokret i stigao do plus 12 u poslednjoj deonici.

Ekipa Andree Trinkijerija je na dva i po minuta pre kraja, sa dve vezane trojke, prepolovila tu prednost, ali je domaćin uspeo da se odbrani i stigne do prve pobede.

Košarkaši UNIKS-a će u narednom kolu gostovati Fenerbahčeu, dok će Bajern u goste Zenitu.