FMP PROPUSTIO PRILIKU DA NAPRAVI VELIKO IZNENAĐENJE U MORAČI: Budućnost sezonu startovala pobedom!

zanimljiv duel

Imao je FMP svojih šansi ali ih nije iskoristio

Košarkaši Budućnosti savladali su FMP 82:72, u pretposlednjem meču premijernog kola ABA lige.

Favorizovani Podgoričani su teže nego što se očekivalo izašli na kraj sa ekipom iz Železnika.

Budućnost je efikasnom prvom četvrtinom (26:20) najavila lak posao, imala je +9 na poluvremenu (46:37), ali nije uspela da "slomi" rivala u nastavku.

FMP je sjajnom igrom u kontranapadima uzvratio u trećem periodu izjednačivši na 55:55, nakon čega je Budućnost uspela da se vrati na +5 (64:59), ali "panteri" se opet vraćaju u egal (68:68).

Sredinom poslednjeg perioda domaćin dominacijom u skoku i reketu uspeva da se opet "odlepi" na 74:68, a onda nakon što je odbio novi nalet gostiju (74:72), konačno "prelama" meč u poslednjih 90 sekundi za konačnu dvocifrenu pobedu.

Budućnost je predvodio Džastin Kobs sa 18 poena, 13 je dodao Denis Sili uz 6 skokova, 12 je ubacio Petar Popović, a 11 Vili Rid uz takođe 6 uhvaćenih lopti.

Najefikasniji u redovima FMP bio je Brajs Džons sa 13 poena, po 12 su ubacili Geret Nevels i Nenad Nerandžić uz po 5 skokova, dok su po 10 dodali Marko Radonjić i Danilo Tasić koji je imao i 5 asistencija.