DESETKOVANI PARTIZAN PORAŽEN OD ULMA: Crno-beli bez pobede završili turnir u Grčkoj!

važne lekcije

Partizan izgubio u borbi za treće mesto rezultatom 84:94

Košarkaši Partizana poraženi su od Ulma 84:94 u meču za treće mesto na memorijalnom turniru "Pavlos Janakopulos".

Crno-beli su u subotu posle produžetka poraženi od Panatinaikosa, dok je Ulm u polufinalu izgubio od Efesa.

Partizan je ubedljivim porazom završio učešće na turniru u Atini, odigranom u "OAKA" areni. Igrali su bez Zeka Lideja, Alena Smailagića i Kevina Pantera na ovom meču.

Beogradski tim slabo je ušao u utakmicu i imao je veliki broj izgubljenih lopti, što je Ulm iskoristio.

Sve poene za Partizan u prvoj četvrtini postigli su Aleksa Avramović, Rade Zagorac i Rodion Kuruks.

Nemački tim imao je +5 (26:21) posle prve četvrtine i nastavili su sa dobrom igrom i u drugoj deonici.

Bili su napadački raspoloženi, na utakmici i nije bilo baš dobre odbrane, pa su koševi samo "padali".

Na poluvremenu je Ulm imao +8, a u trećem kvartalu su praktično sve rešili što se tiče pitanja pobednika.

Došli su brzo do dvocifrene prednosti, Partizan je igrao veoma loše u napadu i posebno u odbrani, pa je prednost Ulma samo rasla.

Sve do poslednjeg minuta je Partizan bio na jednocifrenom broju poena u četvrtini, ali su onda barem malo popravili poenterski učinak. Međutim, to im nije ništa pomoglo i Ulm je pred poslednjih 10 minuta imao +17.

Ulm je održavao dvocifrenu prednost u poslednjoj četvrtini i lako stigao do pobede. Partizan je samo uspeo da ublaži poraz.