KOŠARKAŠICE SU U POLUFINALU: Srpkinje STRAŠNIM preokretom slomile Kinu u poslednjoj deonici, idu PO MEDALJU!

OI, 13. DAN

Već na startu poslednje četvrtine, izabranice Marine Maljković su preokrenule serijom 11:0 a onda bile čvršće u završnici

Objavljeno: 07:30h

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije jutros u 3 sata počela je četvrtfinalni meč Olimpijskih igara u Tokiju protiv Kine i ostvarila pobedu 77:70 i izborile plasman u polufinale.

Posle izjednačenog prvog poluvremena u kom je Srbiju predvodila Jelena Bruks sa 14 poena, u finišu treće deonice Kina je stigla do ozbiljne prednosti - 58:49.

Ipak, već na startu poslednje četvrtine, izabranice Marine Maljković su preokrenule serijom 11:0 a onda bile čvršće u završnici.

Tada su blistale pre svih Sonja Vasić (16 poena, 10 skokova) i Ana Dabović (13 poena), a Bruks je utakmicu završila sa 18 poena.

Tina Krajišnik

Rival nije zabeležio nijedan poraz u grupnoj fazi, a evropske šampionke su izgubile od Španije, a tesno dobile Kanadu i Koreju.

Srbija će u polufinalu igrati protiv pobednika meča Australije i SAD.

IV ČETVRTINA:

40. minut - Kineskinje ne pogađaju šuteve za tri poena, Dabović je pogodila jedno bacanje. Nevena Jovanović uhvatilsa loptu posle novog promašaja rivalki, sve je rešeno. Dabović postavlja konačan rezultat - 77:70.

39. minut - Sonja je pogodila dva bacanja, pa Dabović u kontri proigrala Bruks za 74:70.

Ana Dabović

38. minut - Vasić je pogodila, ali Kineskinje uzvratile - 70:70.

36. minut - krenule su opet Kineskinje, ali Dabović drži Srbiju, pa trojka Vasić - 66:63.

Ana Dabović

33. minut - Srbija u sjajnoj seriji 11:0, trojkom Dabović pa kontrom stižemo do vođstva - 60:58!

III ČETVRTINA:

30. minut - nismo realizovali poslednji napad - 49:58.

29. minut - Li je pogodila trojku, onda Anderson izgubila loptu i naprasvila faul ali nije sprečila koš - 47:54.

28. minut - Anderson je ukrala loptu pod protivničkim košem, Vasić je onda faulirana i iskoristila oba bacanja - 47:48.

26. minut - Kineskinje su prešle u vođstvo, Sonja Vasić se preselila na klupu.

24. minut - brzo se igra. Stanković je poentirala pri ulasku u igru, pa iznudila faul u napadu - 42:40.

21. minut - Crvendakić je pogodila trojku, ali su uzvratile rivalke. Onda pogađa Krajišnik - 40:36.

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije

II ČETVRTINA:

20. minut - košem Ane Dabović, posle nepovezane igre na obe strane, Srbija sa košem prednosti ide na pauzu. Jelena Bruks kapitenski predvodi tim, ima već 14 poena.

15. minut - poveli smo posle prve dve trojke 23:16 i 28:21, ali si Kineskinje uzvratile - 28:26.

I ČETVRTINA:

10. minut - bolja igra Srpkinja, pogotovo Stanković koja ima već šest poena. Vodimo 16:14.