SRBIJA SE MUČILA I PROTIV FILIPINA: Marjanović spasio saigrače crvenjenja, izboreno polufinale!

kvalifikacije za olimpijske igre

Kompletan tok meča možete pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 21:57h

Košarkaška reprezentacija Srbije igrala je danas svoju drugu utakmicu na kvalifikacionom turniru za plasman na Olimpijske igre protiv FIlipina.

Juče su naši košarkaši bili bolji od Dominikanske Repubilke sa 94:76.

Kao prvoplasirani plasirali su se u polufinale gde će igrati protiv gubitnika meča Italija i Porto Riko.

Ponovio se pad igre u drugom poluvremenu, a loša vest je i povreda Stefana Jovića.

Sramotan poraz je ipak izbegnut, najviše zahvaljujući Bobanu Marjanoviću koji je serijom poena u finišu sprečio iznenađenje.

Sa selekcijom FIlipina smo se prethodno sreli samo jedanput i to na Svetskom prvenstvu u Kini pre dve godine kada smo ubedljivo pobedlil rezultatom 126:67.

Treba podsetiti da se utakmica igrala u hali "Aleksandar Nikolić" i da je bilo omogućeno prisustvo navijača, ali samo 30 odsto.

Espreso

Košarkaši Srbije su bili oslabljeni danas jer zbog povrede nisu igrali Bjelica i Kalinić.

Sudijska trojka na utakmici je bila Roso (Francuska), Bermudez (Meksiko) i Bojer (Australija).

IV ČETVRTINA

40. minut - još jednom Marjanović preuzima odgovornost i pogađa, na dodavanje Teodosića. Onda je zabeležio i blokadu i ukrao loptu. Anđušić je pogodio dva bacanja - kraj utamice - 83:76.

39. minut - Opet je Bobi bio uspešan i vodi nas do pobede 79:76.

38. minut - Ponovo je Marjanović pogodio, ali je na drugoj strani uzvratio Baltazar. 77:76

37. minut - Vode FIlipinci ali samo na kratko, jer je Bobi vratio prednost. 75:74

36. minut - Jović se požalio na povredu, sada je otišao na klupu, tajm aut za Srbiju posle nove trojke Filipinaca samo je 73:72

35. minut - Prolazi Jović i lagano poentira, sada je +6 73:67

33. minut - Kad je teško tu je Bobi, još jedna lopta na njega koju je iskoristio 69:67, a u sledećem napadu je iz kontre poentirao Anđušić. 71:67

31. minut - Nerešeno je u Pioniru posle poena Neta, zagrejala se i amtosfera u hali.

III ČETVRTINA

30. minut - Nije pogodio Milosavljević na kraju i posle trećeg perioda samo je pet razlike 67:62.

29. minut - Izašao je iz bloka i pogodio Danilo Anđušić, ali je potom na drugoj strani trojkom odgovorio Baltazar. 65:60

28. minut - Vezuje Kuame četiri poena zaredom i spušta prednost Srbije na 61:53.

Srbija

26. minut - Opet Teodosić je pogodio za tri, Teo je sad treći dvocifreni u našem timu. 59:47

25. minut - Evo ih opet gosti. Ovoga puta je Abarientos pogodio za tri sada je 56:45.

24. minut - Još jedan magija Bobija, primio je loptu u reketu a onda šmekerski samo je spustio ka Davidovcu kome nije bilo teško da je položi u koš. 56:42

Srbija

23. minut - Trojku je pogodio Danilo Anđušić na asistenciju Dobrića. 52:40

21. minut - sjajan eli-jup na startu drugog poluvremena, Jović za Dobrića. Marjanović potom pogađa posle ofanzivnog skoka, ma nije ni skočio - 49:34.

II ČETVRTINA

20. minut - Pogodio je Dobrić pred sam kraj poluvremena. Srbija posle prvog dela ima prednost od 45:24

19. minut - Ponovo za tri pogašaju FIlipinci, i to opet Heding. Prednost našeg tima je sad 42:30

18. minut - Prvo je pododio Kuame, a u sledećem napadu posle ofanzivnog skoka je bio precizan Davidovac. 39:27.

Srbija

17. minut - Marjanović je nerešiva enigma za Filipince, novi poeni centra Dalasa i to i ovoga puta uz faul. 36:25.

16. minut - Svoju prvu trojku je pogodio Heding iz redova FIlipina. 34:23

15. minut - Igra se Bobi sa odbranom FIlipina, već treći napad kako smo poentirali preko njega. 34:20

13. minut - Lepa asistencija Teodosića, a onda je Bobi pogodio uz faul, prva dvocifrena prednost našeg tima. 30:18

Srbija

12. minut - Nova trojka koju je pogodio Dobrić, izgleda da je ovo njegovo veče. 27:18

11. minut - Lepa akcija našeg tima koju poenima rešava Petrušev. 24:18

I ČETVRTINA

10. minut - Rampa Dobrića posle koje je za malo Milosavljević pogodio sa celog terena. 22:16

9. minut - Trojka Teodosića, več na njegov klasičan način je posle izlaska iz bloka se digao i pogodio. 20:16

Srbija

8. minut - Opet je na videlo bila dobra saradnja Teodosića i Petruševa i košarkaš Mege postiže svoje prve poene. 15:14

7. minut - Navaro je pogodio oba bacanja, sad je samo poen prednosti za naše. 13:12

6. minut - Šta je sad pogodio Kuame, uz pomoć table je dao trojku preko Bobija. 13:10

Srbija

5. minut - Prvu trojku za goste je pogodio Baltazar iz desnog ćoška.

4. minut - Filipinci krenuli od početka da igraju zonssku odbranu, ali to naši lako rešavaju. Novi poeni Dobrića, već ih ima osam. 13:4

3. minut - Asistenicja Jovića za lako zakucavanje Marjanovića. 8:2. Anđušić pogađa treću trojku za Srbiju. 11:2

2. minut - Prve poene za FIlipine je postigao Kuame, ali odgovara Dobrić još jednom trojkom. 6:2

1. minut - Dobrić otvata utakmicu trojkomu prvom napadu. 3:0