SRBIJA TEŠKOM MUKOM STIGLA DO POBEDE: Loš šut sa penala dobra opomena pred mečeve koji slede (VIDEO+FOTO)

KVALIFIKACIJE ZA OLIMPIJSKE IGRE

Kompletan tok turnira mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 22:27h

Muška košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Dominikansku Republiku 94:76 na startu kvalifikacionog Olimpijskog turnira u Beogradu.

Srbija je tek u finišu meča uspela da dođe do velike razlike i na kraju ubedljive pobede.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Boban Marjanović sa 18 poena i 10 skokova, Vasilije Micić ubacio je 16, a Filip Petrušev jedan više. Nemanja Bjelica takođe je bio dvocifren sa 12 koševa i šest skokova.

Srbija u sredu od 20:15 igra naredni meč, a rival je ekipa Filipina.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40' KRAJ UTAKMICE!!!!!! Anđušić je pogodio trojku i postavio konačan rezultat 94:76.

38' Petrušev odvodi Srbiju na velikih +15 (89:74), minut odmora traži trener Dominikanske republike.

36' Srbija je konačno stigla do dvocifrene prednosti 82:72.

35' Arauho pogađa trojku 78:72.

34' Srbija je pojačala tempo i vodi 76:69. Laki poeni Srbije, Kalinić je pogodio 78:69.

31' Publika se budi i daje podršku Srbiji za koju prve poene u poslednjem periodu postiže Vasa Micić. U publici se nalazi i supruga Miloša Teodosića.

Jelisaveta Orasanin i Milos Teodosic

TREĆA ČETVRTINA:

30' Kalinić je pogodio i postavio konačan rezultat posle treće četvrtine 67:66 za Srbiju.

27' Dominikanska republika se ne predaje ima samo poen zaostatka, mora da reaguje Igor Kokoškov koji je zatražio minut odmora.

24' TROJKAAAAAAAA!!!! Bjelica pogađa, Srbija se malo odlepila na startu trećeg dela igre 57:52.

22' Kalinić je postigao prvi koš iz igre za Srbiju u drugom poluvremenu i izjednačuje rezultat 50:50.

21' Arauho pogađa trojku i postiže prve poene u drugom poluvremenu 47:50.

DRUGA ČETVRTINA:

20' Završeno je prvo poluvreme utakmice u Beogradu. Srbija je tokom druge četvrtine ispustila prednost tako da se na veliki odmor odlazi sa nerešenim rezultatom 47:47.

18' Potpuni preokret na meču Srbija gubi 43:46.

17' Vasa Micić vraća prednost Srbiji 43:41.

Košarkaška reprezentacija Srbije

16' Dominikanska republlika se skroz vratila u meč i izjednačila 41:41.

15' Solano je u NBA stilu zakucao i naterao Igora Kokoškova da zatraži minut odmora 37:34.

14' Marjanović novim zakucavanjem završava akciju 37:30.

Boban Marjanović

13' Solo prodor Jovića 35:27.

11' Na tribinama je i novi trener Partizana, Želko Obradović, a u međuvremenu na terenu Dominikanska republika smanjuje na 31:27.

Željko Obradović

PRVA ĆETVRTINA:

10' TROJKAAAAAAAA!!!! Na samom kraju u poslednjoj sekundi pogađa Teodosić i postavlja konačan rezultat prve četvrtine 31:23.

7' TROJKAAAA!!!!!!! Bjelica je u neverovatnom naletu, prva trojka na utakmici za Srbiju.

6' Bjelica je postigao četiri uzastopna poena za Srbiju koja vodi 14:9.

4' Prvi poeni za Dominikansku republiku na meču rezultat je 8:2 za Srbiju.

2' Sjajna akcija Srbije strelac je bio Dobrić.

Ognjen Dobrić

1' Prvi poeni za Srbiju, koš je postigao Boban Marjanović.

20:10 - Igrači su na terenu u toku je intoniranje himni.

20:00 - Zlatne košarkašice Srbije bodre mušku reprezentaciju.

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije

Košarkaši Srbije počinju kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre u Tokiju susretom protiv Dominikanske republike.

Posle uspešnih priprema na turniru u Atini i meča protiv Meksika u Beogradu, reprezentacija Srbije u pozitivnom rapoloženju dočekuje olimpijski kvalifikacioni turnir u Beogradu.

Selektor Srbije Igor Kokoškov na raspolaganju za ovaj turnir ima kombinovan tim od igrača iz ABA lige i košarkaša iz Evrope, a tu su još Boban Marjanović i Nemanja Bjelica.

U grupi A turnira u Beogradu pored Srbije i Dominikanske republike nalazi se i ekipa Filipina. U grupi B igraju samo Italija i Portoriko, dok je Senegal otkazao učešće.