ZVEZDA JE ŠAMPION ABA LIGE: Crveno-beli na krilima navijača obezbedili plasman u Evroligu (VIDEO+FOTO)

ABA LIGA, FINALE

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem našeg portala

Objavljeno: 22:36h

Košarkaši Crvene zvezde osvojili su ABA ligu pošto su u petoj odlučujućoj utakmici savladali na svom terenu Budućnost 67:60.

Zvezda je bila bolja tokom celog meča. Prva četvrtina bila je jako napeta, a završena je rezultatom 15:14 u korist. Crveno-beli su zahvaljujući Noku uspeli da odu na poluvreme sa prednošću 33:28. Početkom drugog poluvremena proradio je Lojd, a Zvezda je u poslednji period ušla sa +4 (53:49).

Zvezda je povećala prednost u poslednjem delu i na kraju trijumfovala 67:60. Crvenu zvezdu su do pobede predvodili Noko sa 17 poena i 12 skokova, Lojd sa 15 i Dobrić sa 12 poena. Kod Budućnosti istakli su se Kobs sa 21 i sa po osam poena Ivanović, Zoran Nikolić i Luka Mitrović.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40' TROOOOJJJKKKAAAAA!!!! Lojd rešava sve dileme.

KRAJ UTAKMICE!!!!! Crvena zvezda je osvojila titulu ABA lige!!!!!

37' Noko i dalje dominira 63:56

35' Još 5 minuta ostalo je do kraja meča, zvezda vodi 60:54

34' TROJKAAAAAAAAA!!!!! Simonović pogađa 58:51

33' Konačno prvi poeni u poslednjem delu meča, pogodio je Lojd 55:49

TREĆA ČETVRTINA:

30' Dobra odbrana Crvene zvezde u poslednjem napadu Budućnosti, ostaje još deset minuta velike borbe 53:49

29' Serija Budućnosti 4:0 (51:49), minut odmora traži Dejan Radonjić

28' Volden vraća Zvezdu na +6 (51:45)

27' Kuzmić zakucava, njegov četvrti poen 47:41

26' Dobrić je ispravio svoju grešku i pogodio 45:39

23' Noko je pogodio 41:34

KK Budućnost, KK Crvena zvezda

22' Budućnost je otvorila poluvreme serijom 4:0, koju je košem prekinuo Lojd 35:32. Trojkaaaaaa!!!! Lojd je proradio, pogodio je trojku uz faul 39:34

DRUGA ČETVRTINA:

20' Konačno je pogodio Lojd i postavio konačan rezultat prvog poluvremena 33:28

17' Kobs je prvi igrač sa dvocifrenim učinkom 28:26

KK Crvena zvezda, KK Budućnost

16' Druga trojka Ivanovića, smanjuje Budućnost 26:23

13' TROJKAAAA!!! Dobrić donosi Zvezdi +5 (20:15)

12' Kuzmić zakucava, prvi poeni za crveno-bele u drugom delu meča 17:15

PRVA ČETVRTINA:

10' Druga trojka za Budućnost, precizan je Popović koji ovim košem postavlja konačan rezultat prve četvrtine 15:14

9' Zvezda ima prednost 15:11

6' Prvi minut odmora na utakmici, Budućnost ima prednost 8:11

5' Četvrti poen Mitrovića, novo izjednačenje 8:8

4' TROJJJJKKKKAAAA!!! Volden je pogodio prvu trojku na utakmici 5:4

3' Luka Mitrović donosi prvu prednost Budućnosti 2:4

2' Prve poene na utakmici postigao je Legnston Hol 2:0, a na drugoj strani pogodio je Kobs

1' Zvezda nije preko Lojda uspela da iskoristi prvi napad na utakmici

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Budućnost u odlučujućem meču finala ABA lige u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Ulog na ovom meču je ogroman, pobednik dolazi do ABA prstena, ali i plasmana u Evroligu za sezonu 2021/2022. Oba tima odbranila su domaći teren. Crvena zvezda povela je u seriji 2:0, ali je tim iz Podgorice uzvratio udarac i izborio odlučujući duel.

Trener Crvene zvezde, Dejan Radonjić dao je sledu izjavu pred odlučujući meč:

- Čitave sezone bila je borba za poziciju na tabeli, bili smo prvi i to nam je donelo mogućnost da na svom terenu dođemo do cilja. Svesni smo činjenice da igramo protiv kvalitenog protivnika i da nas čeka težak zadatak. Mečevi su bili dobri i interesantni za gledanje. Bitno da napravimo iskorak u segmentima igre u kojima nismo bili dobri, da budemo kocentrisani. Mišljenja sam da to možemo da odradimo - rekao je Radonjić.

Trener Budućnosti Dejan Milojević istakao je da će do pobede ekipa koja bude bolje iznela pritisak važnosti meča. - Obe ekipe su na gostovanjima imale šansu za pobedu, nisu ih iskoristile. Videćemo da li ćemo uspeti da pobedimo na strani - rekao je Milojević.