PSŽ ODBRANIO KUP: "Prinčevi" jači od "Kneževa", MBAPE uništio bivši klub! (VIDEO)

pehar osato u parizu

PSŽ će za vikend pokušati da ponovo osvoji i prvenstvo, ali pita se Lil

Pari Sen Žermen je odbranio trofej Kupa Francuske pobedom nad Monakom u finalu na stadionu Sen Deni u Parizu - 2:0.

Aktuelni prvak je osvojio svoju 14. titulu u ovom takmičenju. Ujedno su sedmi put zaredom igrali finale, u koje su se plasirali ukupno 19 puta i tako izjednačili učinak najljućeg rivala Marseja (10 titula).

Parižani su poveli golom Maura Ikardija u 19. minutu na dodavanje Kilijana Mbapea koji je prethodno ukrao loptu neopreznom Disasiju.

Upravo je Mbape, bivši igrač "Kneževa", bio najbolji pojedinac finala. U drugom poluvremenu je zamalo postigao spektakularan gol lobom, ali se isprečila prečaka.

Međutim, u 81. minutu je iskoristio sjajnu asistenciju Di Marije i rešio sve dileme.

Ovo je Argentincu bilo 104. dodavanje u dresu PSŽ-a čime je postao najbolji asistent u istoriji kluba i nadmašio slavnog Safeta Sušića (103).

Maurisio Poćetino je osvojio svoj drugi trenerski trofej. Prvi je Superkup sa "Prinčevima" osvojen ubrzo po dolasku na trenersku klupu, protiv Olimpik Marseja.

Monako je prethodno finale igrao 2009./10. i izgubio takođe od Parižana.