BOBI UBACIO PRVU TROJKU! Pokuševski odličan za mučenu Oklahomu, VUČEVIĆ vodio Bulse, šampion pokazao zube! (VIDEO)

nba

Lejkersi žele da izbegnu plej-in, ali i njih mnogi žele da izbegnu

Aleksej Pokuševski je imao zapaženu rolu u novom porazu svoje Oklahome, na gostovanju Sakramenti, 126:98. Za 26 minuta na parketu je postigao 13 poena (šut iz igre 5-11), imao per asistencija i dva skoka.

Ali, "Tander" je definitivno potpuno demoralisana ekipa. Ovo im je bio 21 poraz na poslednja 22 meča.

"Kingsi" su ovim trijumfom ostali u igri za poslednje mesto kje vodi u plej-in u Zapadnoj konferenciji (deseto), baš kao i Nju Orleans.

"Pelikani" su došli do važne pobede na gostovanju Šarlotu - 112:110, uprkos 43 poena beka "Stršljenova" Teri Hozijera. Erik Bledso je za Nju Orleans ubacio 24 poena.

Dalas je bio vrlo ubedljiv u Klivlendu - 124:97. Hardavej je bio najefikasniji sa 25 poena, Ričardson je ubacio 20, a Luka Dončić 15.

Boban Marjanović je odlično iskoristio pet minuta na terenu i postigao sedam poena, od toga jednu trojku, prvu ove sezone. Imao je i dva skoka.

Veče u NBA ligi je obeležio dvoboj aktuelnog šampiona LA Lejkersa i drugog tima lige Finiksa. Domaćin je pokazao kvalitet i bez Lebrona Džejmsa i slavio 123:110.

Sanse je razbio Entoni Dejvis koji je brojao do 42 i ostavio "Jeteraše" u borbi za bar šesto mesto kako bi izbegli plej-in. Kod tima iz Arizone najbolji su bili Kameron Pejn sa 24 poena i Devin Buker sa 21.

Nikola Vučević je sa Zekom Lavinom (30 poena) vodio Čikago do velike pobede na gostovanju Detroitu, 108:96. Postigao je 29 poena, uhvatio 16 lopti a Bulsi tako i dalje imaju šanse da stignu Indijanu ili Vašington i uđu u plej-in.