UBEDLJIV PORAZ: Atlanta očajna bez Bogdana, šampion pao na gostovanju u glavnom gradu (VIDEO)

NBA LIGA

Juta je Sakramentu ubacila čak 154 poena

Bogdan Bogdanović propustio je zbog lakše povrede zadnje lože meč Atlante protiv Filadelfije koja je ubedljivim trijumfom 127:83 obezbedila mesto u plej-ofu.

Filadelfija je bila dominantna tokom čitavog susreta, vodila od početka do kraja, a svoju prednost je uvećavala iz minuta u minut. Set Kari je predvodio pobednički sastav sa 21 poenom, po 17 su dodali Džoel Embid i Tobajas Heris, 12 je ubacio Šejk Milton, koliko je dodao i turski reprezentativac Furkan Korkmaz. Na 11 se zaustavio Tajris Meksi. Sa druge strane 21 poen Džona Kolinsa, 14 je dodao Solomon Hil, dvocifreni još samo Skajlar Mejs sa 11 i Lu Vilijams sa 10 poena.

Vašington Vizardsi su dokazali da se nalaze u sjajnoj formi, pa su večeras u svojoj dvorani nadigrali i aktuelne šampione 116:107. Vizardse je do pobede predvodio Bredli Bil sa 27 poena, ali je utakmiaca protekla u znaku Rasela Vestbruka koji je upisao 30. tripl-dabl u sezoni, 176. u karijeri i sada mu samo šest nedostaje da nadmaši rekord Oskara Robertsona, a do kraja regularnog dela mu je ostalo još 10 utakmica.

Kod Lejkerasa, koji su i ovaj meč odigrali bez Lebrona Džejmsa 26 poena postigao je sve bolji Entoni Dejvis.