POBEDA ZVEZDE U ATINI: PAO pao posle strašne serije crveno-belih, Lojd blistao! (VIDEO)

evroliga, 30. kolo

Sva dešavanja mogli ste pratiti u "lajv" prenosu na Espresu

Objavljeno: 22:35h

Crvena zvezda je slavila na gostovanju Panatinaikosu u okviru 30. kola Evrolige sa 86:82 (17:23, 23:17, 20:19, 26:23).

Izabranici Dejana Radonjića su ostvarili drugu pobedu u nizu u najjačem evropskom takmičenju nakon trijumfa nad Himkijem u prošlom kolu. Ujedno, to im je peto slavlje zaredom u svim takmičenjima.

KK Crvena zvezda

Domaći su bolje otvorili utakmicu i poveli 9:0. Zvezda se probudila, odlični su u reketu bili Kuzmić i Noko.

Hauard Sent-Ros je izvrsno igrao i odbranu i predvodio napad Atinjana.

Crveno-beli su uspeli da u finišu sustignu prednost domaćih i posle rezultatske klackalice na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom - 40:40.

KK Crvena zvezda, KK Panatinaikos

Bolje su gosti otvorili drugo poluvreme, ali je na njih očigledno uticala povreda Duopa Rita, nakon što je centar pao na leđa.

Panatinaikos je vezao 15 poena i poveo 59:48. Ipak, tada oni neobjašnjivo staju, a Zvezda kreće u seriju 18:0 i preokreće na 66:58!

Volden je tada skjajno igrao i pokrenuo Beograđane kada je "škripalo", a u poslednjoj deonici se potpuno razigrao Džordan Lojd koji je odbijao sve napade domaćih.

Hezonja je pogađao za tri, Papapetru takođe, ali uzvraćao im je Simonović, a onda su Lazić i Lojd bili sigurni sa linije penala i čuvali prednost od dva poseda do samog kraja.

Lojd je na kraju stigao do 27 poena, četiri skoka i pet asistencija. Volden ga je pratio sa 14 poena.

Statistika KK Crvena zvezda

Kod domaćih, Sent-Ros je postigao 21 poen, Hezonja 15, Papajanis i Papapetru po 14.

Statistika KK Panatinaikos

Dejan Davidovac nije otputovao u Atinu sa ekipom zbog bolesti.

PAO je u prošlom kolu savladao Makabi takođe kao domaćin i imao je tri vezane pobede u svim takmičenjima, i nalazi se ispred Zvezde na tabeli sa skorom 10-18.

Crveno-beli su pretposlednji sa skorom 9-21.

IV ČETVRTINA

40. minut - Hezonja je pogodio brzu daleku trojku. Potom je Lojd uspeo da primi loptu i fauliran je na 5.4 sekunde do kraja. Pogodio je oba bacanja - 82:86.

40. minut - Mitoglu bez potrebe pravi faul nad Lazićem koji pogađa oba slobodna bacanja na 11.2 sekunde do kraja - 79:84.

40. minut - sjajni Sent-Ros je pogodio novu trojku, ali revanširao mu se briljantni Lojd. Crveno-beli su se odbranili, fauliran je Simonović - 79:82.

39. minut - Papapetru je realizovao dva bacanja, pa još jedno posle novog faula. Lojd je preuzeo odgovornost i uspeo da vrati plus tri posle dobrog prodora - 76:79.

38. minut - dvojka Simonovića u poslednjoj sekundi napada, uzvraća brzo Hezonja. Dobrić pravi nesportsku nad Papapetruom - 73:77.

37. minut - Lojd je sada promašio trojku, ali sam uhvatio loptu i pogdoio za dva poena, Zvezda je na plus osam. Papapetru vraća PAO u igru trojkom - 70:75.

36. minut - Sent-Ros je pogodio iz teške pozivije, prvo mu je upisana trojka, ali je greška ispravljena. Novi poeni Lojda ubrzo potom - 67:73.

35. minut - Lojd je pogodio trojku u poslednjim sekundama napada, a ond apoložio u kontri za plus šest - 65:71.

34. minut - Kuzmić je odličan u reketu večeras, beleži ofanzivan skok posle promašaja Lojda za tri poena.

32. minut - Oded Kataš je kažnjen tehničkom zbog burnog protesta, Volden je pogodio i serija Zvezde je 18:0. Prekinuo je Sent-Ros uz koš-faul a to su prvi poeni atinskog kluba posle skoro pet minuta igre - 62:66.

32. minut - Kuzmić poentira i nastavlja seriju Zvezde - 17:0! Domaći su bez ideje u napadu, Simonović ih kažnjava trojkom - 59:65.

1 / 3 Foto: EPA/Georgia Panagopoulou

III ČETVRTINA

30. minut - Zvezda se odbranila pa Radanov iznudio faul sekund pre kraja. Realizovao je oba bacanja. Kraj treće četvrtine - 59:60.

30. minut - Volden je dodao još dva poena sa linije slobodnih bacanja. Posle dobre odbrane i Lojd je bio siguran sa bacanja, sada serija 10:0 Zvezde - 59:58.

29. minut - Volden prekida seriju od 15:0 Atinjana. Onda pogađa i trojku - 59:54.

28. minut - Beograđani mnogo gube lopte, domaći to kažnjavaju i posle trojke Hezonje vode - 59:48!

26. minut - trojka Hezonje, pa ukradena lopta i poentiranje Sent-Rosa. Onda i moćno zakucavanje Papajanisa i PAO opet ima prednost - 53:48.

24. minut - trojke Lazića i Dobrića donele su plus četiri crveno-belima - 44:48.

22. minut - Zvezda je povela poenima Noka - 40:42.

21. minut - Duop Rit se na samom startu frugog poluvremena požalio na povredu nakon što je pao na leđa.

KK Crvena zvezda, Kori Volden

II ČETVRTINA

20. minut - nijedan ni drugi tim nisu iskoristili poslednje napade, nerešeno je na kraju prvog poluvremena - 40:40.

20. minut - Dobrić je izblokiran pod košem, ali Kuzmić je uhvatio loptu i poentirao uz faul - 40:40.

18. minut - novi poeni pa asistencija u kontri Lojda, Lazić je lako položio i doveo Zvedzu u prvo vođstvo - 36:37.

18. minut - Zvezda trojkom Simonovića i polaganjem Lojda u kontri stiže na samo poen zaostatka - 34:33.

17. minut Sent-Ros je odigrao ali-jup za Vajta. Potom u kontri pogađa Mitoglu - Pao je opet na plus šest - 34:28.

16. minut - odličan prodor i polaganje Voldena pa prvi poeni Kuridže. Rit je bio u kontri, ali sudije su procenile da nije fauliran - 30:28.

14. minut - Lojd je istom merom uzvratio na novu trojku Sent-Rosa - 28:24.

12. minut - novi poeni Noka posle lepe akcije, ali uzvratio je Mitoglu - 25:21.

11. minut - Lojd se upisao u strelce. Malo je igrao u prvoj četvrtini zbog brze dve lične - 23:19.

I ČETVRTINA

10. minut - Auguste je pogodio, a Zvezda izgubila loptu iako je ona pogodila u nogu jednog košarkaša domaćih. Zbog prigovora, tehničku je dobio Radonjić. Volden se spetljao i nije ni šutirao na kraju deonice - 23:17.

9. minut - Volden sjajno proigrava Noka koji snažno zakucava, Mek je poentirao pod posle dobrog prodora. Potom je Amerikanac faulirao Voldena -koš Zvezdinog pleja uz faul - 20:17.

9. minut - Noko je dobio loptu u reketu i upisao prve poene. Faul Kuridže na drugoj strani - 16:12.

8. minut - posle nekoliko promašaja, Dobrić je pogodio trojku - 14:10.

7. minut - Hezonja je poentirao oba puta sa linije bacanja. Kuridža je na terenu za Zvezdu - 13:7.

6. minut - novi poeni Kuzmića posle asistencije Uskokovića - 11:7.

4. minut - Rit je izbio loptu, Uskoković je ukrao i u kontri poemntirao uz faul - 9:3. Koraci u sledećem napadu PAO-a, lopta za crveno-bele. Prvi poeni Kuzmića - 9:5

3. minut - nova trojka Sent-Rosa, sada Lazić nije uspeo da mu se revanšira. Papapetru takođe pogađa za tri - 9:0.

1. minut - utakmica je počela, prvi napad ima Zvezda. Hezonja se odlično odbranio. Sent-Ros je pogodio trojku, Rit nije uspeo da uzvrati - 3:0.