ZVEZDA PRODUBILA PARTIZANOVU AGONIJU: Nastavlja borbu za 1. mesto, crno-beli su baš u ambisu!

21. kolo aba liga

Kompletan tok meča možete pratiti putem našeg portala

Objavljeno: 21:59h

Košarkaši Crvene zvezde slavili su u derbiju protiv Partizana rezultatom 73:64.

Prva četvrtina je protekla u dosta tvrdoj igri sa malo poena, gde se nijedna ekipa nije rezultatski odlepila, tako da je posle prvih deset minuta meča stajao rezultat 15:14, za Zvezdu.

Drugi period je protekao u znaku domaće ekipe koja je u jednom trenutku imala prednost od 16 poena razilke, i može se reći da je to bio i presudni momenat na utakmici.Partizanje uspeo da se koliko toliko oporavi i do kraja poluvremena smanji prednost na -7 41:34.

KK Crvena zvezda

Treća četvrtina je bolje otvorena od strane crno-belog tima koji je u jednom trenutku prišao na tri razlike, ali nije taj nivo igre održao i zato se Zvezda ponovo odlepila napristojnih deset razlike koju je lagano održavala i posle trećeg perioda imala prednost od 57:50.

Posledjih deset minuta utakmice su prošli u Zvezdinoj kontroli, Partizan duži vremenski period nije uspeo da dođe do poena što je domačima samo olakšavalo posao. Tako da je nakraju Crvena zvezda slavila sa 73:64, i tako i treći put ove sezone pobedila Partizan.

Najbolji u pobedničkoj ekipi su bili: Rit sa 15 poena i sedam skokova, Davidovac je dodao 14, Volden je imao 12, a Lojd 10.

Kod Partizana dabl dabl učinak je imao Rašon Tomas 17 poena i 14 skokova, Janković je upisao 12 poena i to sve u drugom poluvremenu, uz njih dvojicu dvocifreni je bio i Jaramaz sa deset poena.

KK Partizan

Crvena zvezda je posle ove pobede na učinku od 16:2, dok je Partizan na 7:13.

U sledećem kolu Zvezda ide u Podgoricu na noge Budučnosti, dok Partizan dočekuje Mornar, utakmice se igraju sledećeg vikenda.

IV ČETVRTINA

40. minut - Kraj utakmice, pobeda Crvene zvezde. Uspeo je u poslednjem minutu da Partizan smanju prednost poenima Tomasa i Jankovića koji su jedini bili najraspoloženiji u drugom delu. Zvezdine poslenje poene je upisao Uskoković, dok je konačan rezultat postavio zakucavanjem Dangubić. 73:64

39. minut - Posle šest minuta bez poena, to zaustavlja Tomas. Ali već u sledećem napadu je Rit pogodio uz faul. Ponovo Partizan nije poentirao, da bi na drugoj strani Davidovac bio polovičan sa linije slobodnih bacanja. 71:56

37. minut - Sjajan prodor Lojda, posle kog upošljava Rita za lagane poene. Tajm-aut zove Matović, Crvena zvezda stiže do najubedljivije prodnosti u drugom poluvremenu. 68:54

1 / 3 Foto: Starsport©

36. minut - Posle faula Jaramaza, Dobrić je pogodio oba slobodna bacanja, nakon čega Veličković ne pogađa trojku. Partizan zatim nije uspeo da iskoristi kontru tri na jedan. 66:54

35. minut - Opet je Partizan upao u seriju loših napada, što Zvezda ne koristi promašeni su neki otovoreni šutevi. 64:54

34. minut - Ponovo su na obe strane protivnički tim presekao napad, a posle nepunog minuta bez poena, pogađa Volden uz faul Veličkovića. 64:54

32. minut - Četvrtina je počela poenima Tomasa sa linije slobodnih bacanja, u sledećem napadu Lojd pogađa za tri. A trenutni rezultat na semaforu je postavio Rit. 62:52

III ČETVRTINA

30. minut - Kraj treće četvrtine. Ponovo je Partizan bolje završio i ovaj period utakmice, mada je imao i -3, ali je Zvezda uspela da vrati dvocifrenu prednost. Crno-beli su preko Veličkovića stigli do novih poena i tako da na kraju trećeg perioda na semaforu stoji 57:50.

29. minut - Serije izbuljenih lopti na obe strane, koju prekida Ognjen Jaramaz koji dolazi do svog desetog poena. Nakon toga ponovo Zvezda gubi loptu, faulom u napadu Uskokovića. 57:48

27. minut - Janković je ne prestaje da pogađa u trećoj četvrtini i već je na broju od osam poena, ali je potom faulirao Davidovca koji vraća Zvezdu na dvocifrenu prednost. 57:46

26. minut - Novi poeni za Nikolu Jankovića, posle koga je sa linije slobodnih bacanja oba puta bio precizan Rit, koji je tri poena upisao, jer je Tomas dirao loptu pre nego što je prošla kroz obruč. 52:42

24. minut - Prvu trojku za Zvezdu u drugom poluvremenu je pogodio Rit, da bi u sledećem napadu poentirao Davidovac. Zvezda ide na +9. 49:40

23. minut - Ponovo je poentirao Janković, ali je tome prethodili poeni Dobrića, koji je faulran nakon postignutih peoena. 44:40

21. minut - Drugo poluvreme otvara se poenima Radovanovića, nakon kojih Partizan smanjuje prednost, a potom i košem nakon ofanzivnog skoka Jankovića je samo tri razlike za Crveni zvezdu. 41:38

II ČETVRTINA

20. minut - Kraj druge četvrtine i prvog poluvremena. Partizan je uspeo da se napački konsoliduje i spusti razliku ispod deset. Tome su kumovala slobodna bacanja koje su pogodili Pejdž i Jaramaz koji ih je imao četiri posle nesportskog faula Noka. Zvezda vodi nakon 20 minuta košarke u hali Aleksandar Nikolić. 41:34

19. minut - Četiri poena Tomasa zaredom, posle kojih Partizan je smanjio prednost. Tajm-aut je tražio Dejan Radonjić. 37:27

18. minut - Veličković je iskoristio oba slobodna bacanja, nakon što ga je faulirao Rit. Isto tako i na drugoj strani je Lojd ubacio oba bacanja posle faula Pejdža. 37:23

17. minut - Trentuno sudije gledaju snimak, nakon što su se zakačili Tomas i Lojd, i Trifunović i Rit. Posle svega ovoga sudije su odličile da daju nesportsku grešku Tomasu i Lojdu, a na liniju slobodnih bacanja ide Trifunović, koji je pogodio oba. 35:21

1 / 5 Foto: Starsport©

16. minut - Partizan već nekoliko napada ne može da poentira. Na drugoj strani pogodio je Rit za dva, a nakon još jednog propuštenog napada crno-belih, trojku je pogodio Dobrić za najveću prednost Crvene zvezde. 35:19

15. minut - Uskoković zakucava posle dobre odbran Zvezde, u sledećem napadu Dangubić pogađa oba bacanja. Ponovo igrači domaćih trče u leđa gostima, lagani poeni Hola. 28:19

13. minut - Nove poene za domaće postiže Noko, nakon horog šuta sa iz reketa. Dobrić pogodio oba slobodna bacanja, Zvezda ima najveću prednost. 24:17

12. minut - Kako je zatvorio tako je i otvorio četvrtinu Kori Volden, a to je trojka. Posle je poenitirao i Radanov nakon ofanzinvog skoka. Tajm-aut je zatražio Aleksandar Matović. 20:14

I ČETVRTINA

10. minut - Kraj prve četvtine. Vodi Crvena zvezda trojkom Korija Voldena, koji je posle centralnog pikenrola pogodio šut izvan linije 6,75, a može se reći da su i crno-beli odigrali lošu odbranu u ovom napadu. U poslednim sekundama pokušao je Dangubić. 15:14

9. minut - Zvezdi donosi izjdnačenje Volden, ali Partizan je ponovo vratio rezultatsku prednost nakon koša Nemanje Dangubića. 12:14

8. minut - Vodi Partizan, posle sjajne akcije koje je poenima krunisao Veličković. 10:12

7. minut - Stižu crno-beli do izjednačenja nakon poena Jaramaza i Radovanovića. 10:10

6. minut - Posle serije promašaja na obe strane, Davidovac pogađa trojku. 10:6

4. minut - Velika borba na terenu, tri igrača su se u jednom trenutku baclla za loptu, biće mrtva lopta za koju skaču Volden i Tomas. A u sledećem napadu je Lojd pogodio prvu trojku za Crvenu zvezdu. 7:5

3. minut - Ponovo je Davidovac poentirao, a u listu strelaca se kod Partizana upisao Tomas. 4:5

1. minut - Prve poene na derbiju postiže Crvena zvezda prko Davidovca, ali uzvraća Jaramaz trojkom. 2:3