KAKAV PREOKRET CRNO-BELIH! Poslednja četvrtina za anale! Partizan još u igri za TOP 8! Perkins presudio 71:69!

top 16, evrokup

Sva dešavanja sa ovom meča možete pratiti uživo na Espresu

Objavljeno: 23:03h

Košarkaši Partizana su uhvatili poslednji voz za TOP 8 Evrokupa, pošto su na svom parketu uspeli da se revanširaju Lokomotivi za poraz u Rusiji 71:69! Crno beli su imali konstantan zaostatak koji je u jednom momentu iznosio i minus 18, ali su fantastičnom odbranom i bržim napadima u poslednjoj deonici uspeli da uvedu meč u neizvesnu završnicu, a pobedu je obezbedio Perkins košem na četiri sekunde do kraja. Prva četvrtina je protekla u uvodnim ispitivanjima snage, da bi se gosti prvi put odvojili na +6 10:16, Partizan je uspeo da se vrati i posle prve doenice gubio sa 22:24.

Drugi period je bio za zaborav, greške su se ređale kao na traci. Lokomotiva je sve više uvećavala prednost koja je najviše iznosila 28:46. Delovalo je tad da crno- beli nemaju šta da traže na ovoj utakmci.

Prvo poluvrememe se završilo rezultatom 35:48.

KK Partizan

Međutim treća četvrtina je donela jedan sasvim drugi Partizan. Videla se energija u odbrani, počeli su da ulaze i šutevi i Partizan je zaigrao onako kako svi očekuju. Prednost se sve više topila i na kraju trečeg perioda je iznosila 52:56.

Poslednji period je doneo totalni preokret, Partizan je nastavio da se približava Lokomotivi, da bi u poslednjem napadu poenom Perkinsa preokrenuo rezultat i ostvario mnogo bitnu pobedu.

KK Partizan

Koja mu ostavlja realne šanse da se nađe u top 8 fazi Evrokupa. Sledeću utakmicu Partizan igra u Trentu 3. marta.

Kod Partizan najefikasniji je bio Rašon Tomas sa 23. poena, Jaramaz je ubacio 11. U redovima gostiju Kroford je zabeležio 16.poena, Hervi 15, a Linč je upisao 10. poena.

IV ČETVRTINA

Kraj utakmice - POEBADA PARTIZANA. Perkins je pogodio sekund pre isteka napada, na četiri sekunde pre kraja utakmice 71:69.

40. minut - Posle trojke Perkinsa rezultat u poslednjem minutu utakmice je nerešen, sledi neizvesna završnica 69:69.

KK Partizan

38. minut - Trojkom Jaramaza Partizan na samo poen razlike 66:67.

37. minut - Partizan nikad bliži samo je dva razlike za goste 61:63.

35. minut - Lokomotiva sa linije slobodnih bacanja podigla prednost na 55:63.

KK Partizan

33. minut - Partizan igra na krilima Tomasa, koji je do sada postigao 20. poena 54:60.

III ČETVRTINA

30. minut - Perkins nije uspeo da prodorom iznese loptu do koša tako da ostaje 52:56. Odlična četvrtina Partizana, bili su koncentrisani u odbarni i dobri u napadu i uspeli da Lokomotivu svedu na svega osam poena u četvrtini.

KK Partizan

29. minut - Sjajni Erik Mika sa nekoliko njegovih bitnih poena i rekacija u odbrani. Partizan na 52:56.

27. minut - Crno- beli ne koriste priliku da se još više približe.

KK Partizan

25. minut - Partizan spustio na šest razlike. Gosti u kontra ritmu, crno- beli pojačali odbranu i igraju hrabrije u napadu 44:50.

22. minut - Igra se u brzom ritmu, Partizan sa trojkom Jaramza i zakucavanjem Tomasa spustio prednost na 40:50.

II ČETVRTINA

20. minut - Poslednji minut je prošao u seriji promašaja, tako da na poluvremenu Lokomotiva vodi 35:48.

KK Partizan

19. minut - Pejdž pogodio dve trojke za redom :34:48.

17. minut - Partizan ne uspeva da se približi Lokomotivi, svega šest poena u ovoj četvrtini 28:41.

14. minut - Lokomotiva prvi put na dvocifrenoj prednosti 22:32.

KK Partizan

11. minut - Filipovski traži tajm aut, Lokomotiva otišla na 6 razilke. Ređaju se greške u igri Partizana.

I ČETVRTINA

10. minut - Kako je krenula konfuzna igra sa obe strane, na kraju prve četvrtine obe ekipe su uspele da kosoliduju redove. Lokomotiva je u konstantnom vođstvu, ali crno-beli im ne daju da se odlepe, pa ih prate u stopu 22:24.

KK Partizan

7. minut - Partizan brzoplet u napadu, pa pravi greške, ali sva sreća Rusi to ne kažnjavaju, pa uzvraćaju istom merom 16:18.

5. minut - Greške u napadu crno-belih nisu ih mnogo koštali, a najviše zahvaljujući Novici Veličkoviću koji deluje večeras baš raspoloženo i već je postigao sedam poena, pa uz poene jaramaza Partizan pravi seriju 7:0 za 12:13.

KK Partizan

3. minut - Opipavanje snaga na startu duela,Veličković dao zicer, Jaramaz trojku, ali ima i grašaka u napadu, sa druge strane gosti izgledaju raspucanije 11:5