LOJD PREDVODIO CRVENO-BELE DO POBEDE U DERBIJU: Zvezda prejaka za Petruševa i ekipu
KK Crvena zvezda, Foto: Profimedia

aba liga, 17. kolo

Košarkaši Crvene zvezde, pobedili su Megu 92:85

Košarkaši Crvene zvezde, pobedili su u hali ,,Aleksandar Nikolić'' ekipu Mege rezultatom 92:85 (49:46) u okviru 17. kola regionalne ABA lige.

Prva četvrtina, bila je prilično ujednačena. Crveno-beli su prvu deonicu završili sa četiri poena prednosti (28:24).

Mega je držala rezultatski priključak pre svega poenima Milenka Tepića i Kazalona.

Početkom druge četvrtine, proradio je Džordan Lojd, koji je doneo sigurnost u napadu i pokazao Radonjiću da može ozbiljno da računa na njega u nastavku sezone. Upravo je on pogodio uz faul u poslednjoj sekundi prvog poluvremena, tako da je Crvena zvezda otišla na poluvreme sa prednošću od tri poena (49:46).

1 / 9 Foto: Starsport©

Crvena zvezda je trojkama Dejana Davidovca počela poslednju četvrtinu, a veliki doprinos imao je i Lengston Hol, pa se Zvezda rezultatski odlepila.

Lojd je trojkom na početku treće deonice pogodio trojku za dvocifrenu prednost crveno-belih (77:66).

Petrušev je uzeo stvari u svoje ruke i istopio prednost Zvezde na minus šest.

1 / 8 Foto: Starsport©

Međutim, ponovo je Lojd uzeo stvari u svoje ruke, a Zvezda je rutinski privela meč kraju. Pobeda crveno-belih 92:85.

U Crvenoj zvezdi, Lojd je bio najefikasniji 29 poena, Hol je postigao 14 poena. U ekipi Mege, najefikasniji je bio Petrušev sa 22 poena, Simonović je postigao 18, a Kazalon je postigao 15 poena.

Nakon ovog meča, Crvena zvezda je na šestom mestu sa 12 pobeda i dva poraza, dok je Mega na drugom mestu sa 11 pobeda i šest poraza.

U narednom kolu, Crvena zvezda gostuje Krki u Novom Mestu, dok Mega dočekuje Mornar iz Bara.