ZVEZDA STIGLA PREDNOST I PONOVO BACILA POBEDU U FINIŠU! Lojd promašio dva šuta za produžetak! (78:81)

Evroliga, 23. kolo

Da je pobedila, Zvezda bi se izjednačila sa Asvelom po odnosu pobeda i poraza

Objavljeno: 23:25h

KK Crvena zvezda igrala je utakmicu 23. kola Evrolige protiv francuskog Asvela u Pioniru.

Crveno-beli nisu uspeli da spreče treći uzastopni poraz, a Asvel je vezao treći trijumf.

Zvezda je duel započela sa povratnikom u tim nakon lakše povrede u Istanbulu, Džordanom Lojdom, a ostatak petorke činili su: Kori Volden, Branko Lazić, Marko Jagodić-Kuridža i Lendri Noko.

Noko i Volden su dobro otvorili utakmicu, i prvi minuti Kuzmića na terenu su bili dobri, ali Francuze je odlično služio šut.

KK Crvena zvezda

Tome je sigruno kriva i odbrana Zvezde koja je dozvolila dosta otvorenih šuteva.

U drugom poluvremenu je odbrana bolje funkcionisala, ali u napadu često nije bilo pravih rešenja.

Krajem treće četvrtine Zvezda je još agresivnijim pristupom krenula u preokret.

U poslednjoj deonici se igralo koš za koš i ekipe su se smenjivalu u vođstvu. Zvezda, konkretno Lojd, nije iskoristila dva poslednja napada, promašeni su šutevi u poslednjim sekundama.

I Asvel je na isti način završio svoj napad, ali su Francuzi uhvatili loptu pod košem nakon čega je Kol bio precizan sa linije slobodnih bacanja.

Noris Kol je bio i najefikasniji pojedinac susreta sa 22 poena, Antoan Dio je ubacio 14 (bez promašaja, 4/4 za tri, 1/1 za dva poena) a Amin Nua 12 poena.

Kod Zvezde, Volden i Dobrić su ubacili po 17 poena, Noko je postigao 12.

KK Crvena zvezda, KK Asvel

IV ČETVRTINA

40. minut - Lojd nije pogodio šut za pobedu, lopta mu se vratila u ruke, upuitio je novi šut uz pokušaj da iznudi faul. Nije pogodio, nije dobio faul, pobeda Asvela... 78:81.

40. minut - Lojd nije pogodio težak šut sa zvukom sirene, isto se desilo gostima, ali Zvezdini igrači nisu dobro zaštitili reket, Kol je uhvatio loptu i dobio faul na pet sekundi pre kraja. Pogodio je oba slobodna bacanja... 78:81.

39. minut - igra se koš za koš i timovi se smenjuju u vođstvu. Volden drži Zvezdu sa tri zaredom uspešno realizovana napada, ali Fal i Kol takođe pogađaju - 78:79.

37. minut - Fal pogađa za goste, Dobrić zatim ubacuje novu trojku, ali i Nua. Onda Kol sa poludistance vraća prednost na stranu Asvela - 72:73.

36. minut - Divna kombinacija Voldena i Noka se završava zakucavanjem centra nakon što je potpuno izigrana odbrana gostiju čiji trener Parker traži tajm-aut - 69:66.

1 / 3 Foto: Starsport©

35. minut - rezultatska klackalica, Davidovac je pogodio "floter" pa sjajno iznudio faul u napadu - 67:66.

34. minut - Dobrić trojkom pa dvojkom dva puta vraća prednost Zvezdi, ali i Asvel je opet proradio u napadu - 65:64.

32. minut - posle bacanja Kuzmića i koša Rita, Zvezda je stigla do vođstva - 60:57!

III ČETVRTINA

30. minut - Francuzi definitvino nemaju rešenja za sve agresivniju odbranu Zvezde, Kuzmić je u kontri poentirao iz drugog pokušaja - 56:57.

29. minut - crveno-beli dva puta zaredom kradu loptu, ali ne uspevaju da profitiraju; drugi put Jabasele lupa rampu Davidovcu prted polaganjem - 52:57.

28. minut - Lojd i Lazić su postigli po dva poena, uzvratio je Hauard, a onda još jedan bezidejan napad domaćih koji se završava bez šuta pre zvuka sirene - 50:57.

26. minut - loš povratni pas Noka u kontri kažnjava Kol - 46:55.

24. minut - prvi poeni Rita, Zvezda je smanjila na šest razlike - 46:52.

21. minut - Lojd dovodi Zvezdu na minus pet, ali Kol pogađa trojku i najvljajuje da Asvel neće stati sa rafalima u drugom poluvremenu - 40:48.

II ČETVRTINA

20. minut - gosti su stali u finišu, Dobrić je fauliran u šutu za tri poena i realizovao sva tri bacanja. Ipak, promašio je šut sa pola terena uz zvuk sirene. Na poluvremenu, podnošljivih 38:45.

19. minut - malo zatišje pa Dobrić pogađa lep "floter" - 35:45.

17.minut - Dio je pogodio ponovo (4/4 za tri!), Volden ztaim ppogađa koš uz faul - 32:45.

16. minut - Hauard pogađa dvojku sa zvukom sirene, Dobrić je ubacio jedno slobodno bacanje i konačno prekinuo seriju gostiju - 30:42.

15. minut - ne ide ni polse tajm-auta, a Francuzi i dalje sjajni u šutu s distance - Hauard je pogodio za tri, pa Nua za dva - 29:40.

14. minut - Kolom promašuje težak šut, Bako kažnjava u sledećem napadu. Radonjić uzima tajm-aut na 29:35.

13. minut - Strazel pogađa drugu trojku zaredom i vraća plus tri za goste - 28:31.

12. minut - borbeni Davidovac osvaja loptu, Kolon je prosleđuje Dobriću i pada trojka za 28:28.

I ČETVRTINA

10. minut - nova trojka Dioa, pa pogodak Lojda, međutim pogodio je za tri i Nua, a onda Strazel vraća prednost gostima - 23:25.

7. minut - Kuzmić je zamenio Noka, i bukvalno, i u smislu poentiranja. Vezao je pet poena, a Zvezda preokrenula na 19:14.

4. minut - trojka Voldena je donela novo izjednačenje, ali su uzvratili Dio i Lajti - 11:14.

3. minut - Noko pogađa sva tri prva šuta za Zvezdu i drži egal - 6:6.