PRŠTALO NA SVE STRANE! Micića nije imao ko da prati, Himki propada i dalje, Asvel bolji od Valensije, poraz Reala!

21. kolo Evrolige

Držali su Rusi konstantno vođstvo u prve dve četvrtine, ipak treća deonica je pripala gostima iz Istanbula 24:11, ali to nije bilo dovoljno da se preokrene rezultat

Objavljeno: 23:01h

U 21. kolu Evrolige u Sankt Peterburgu domaća ekipa Zenita je savladala Anadolu Efes sa 85:78 (28:15, 25:16, 11:24, 21:23).

Vodili su Rusi prve dve četvrtine konstantno imali su čak i prednost od 23 poena, ali u nastavku gosti su sve preokrenuli u svoju korist, čak su u poslednjoj deonici na samo dva minuta do kraja došli do minus pet 75:70, ali je reprezentativac Kanade Pengos veoma bitnim poenima uspeo da na kraju donese pobedu Zenitu.

Turskoj ekipi nije pomogla ni odlična rola srpskog internacionalca Vasilija Micića koji je ubacio 21 poen.

Sa druge strane najefikasniji bio je Vil Tomas sa 14, a pratili su ga Kevin Pengos i Holins sa 13 poena.

Košarkaši Panatanaikosa su večeras kao domaćini pobedili Himki sa 94:78 (23:20, 23:13, 24:18, 24:27), u 21. kolu Evrolige.

Najbolji kod Panatinaikosa je bio Konstantinos Mitoglou sa 29 poena i 12 skokova, a pratio ga je Nemanja Nedović sa 21 poenom i pet asistencija.

Kod Himkija je najefikasniji bio Džordan Miki sa 25 poena i sedam skokova.

Panatanaikos je 14. sa skorom od sedam pobeda i 13 poraza, dok je Himki na poslednjem, 18. mestu sa dve pobede i 19 poraza.

U narednom kolu, Panatinaikos će gostovati Real Madridu, dok će Himki dočekati Bajern.

U istom terminu, Makabi je pobedio Real Madrid 86:84 (24:33, 21:13, 18:20, 23:18).

Makabi je predvodio Tajler Dorsi sa 30 poena, dok je kod Reala najefikasniji bio Trej Tompkins sa 20 koševa.

Makabi je 12. na tabeli sa devet pobeda i 11 poraza, dok je Real sa skorom od 13 pobeda i sedam poraza na četvrtoj poziciji.

U narednom kolu, Makabi će gostovati Fenerbahčeu.

Košarkaši Milana su večeras kao domaćini pobedili Bajern 75:51 (20:10, 22:10, 21:15, 12:16), u 21. kolu Evrolige.

Najefikasniji kod Milana su bili Serhio Rodriges sa 14 i Kevin Panter sa 12 koševa.

Jedini dvocifreni kod Bajerna je bio Džalen Rejnolds sa 12 poena.

Milano je četvrti sa 13 pobeda i sedam poraza, dok je Bajern šesti sa 12 pobeda i devet poraza.

U narednom kolu, Milano će dočekati Olimpijakos, dok će Bajern gostovati Himkiju.

U istom terminu, Asvel je kao domaćin pobedio Valensiju 90:77 (17:17, 23:17, 21:20, 29:23).

Najefikasniji kod Asvela je bio Vilijam Hauard sa 17 koševa, dok je kod Valensije najbolji bio Nikola Kalinić sa 18 poena.

Asvel je 17. na tabeli sa sedam pobeda i 14 poraza, dok je valensija upisala 11 pobeda i 10 poraza i zauzima desetu poziciju.

U narednom kolu, Asvel će dočekati Baskoniju, dok će Valensija dočekati Žalgiris.