LOVERNJ RUŠIO SVOJE REKORDE IZ VREMENA PARTIZANA: Monstruozni meč Francuza, uništio je Himki za 20 minuta!

Evroliga, 18. kolo

Ruskom timu ne pomaže ni kad Jović pogađa s pola terena

Objavljeno: 23:32h

Košarkaši Žalgirisa deklasirali su poslednjeplasirani Himki rezultatom 102:75 u okviru 18. kola Evrolige.

Meč je obeležio fantastični Žofri Lovernj, koji je odigrao partiju karijere.

Nekadašnji centar Partizana je utakmicu završio sa 29 poena (13/14 iz igre), osam skokova i jednom asistencijom. On je do ovog košgeterskog učinka stigao za samo dvadesetak minuta na parketu.

Dvocifreni su u domaćoj ekipi bili su i Marius Grigonis sa 18 poena i osam asistencija, odnosno Najdžel Hejs sa 14 poena.

Kod Himkija najbolji su bili Aleksej Šved sa 22 poena i osam asistencija, odnosno Devin Buker sa 19 poena i sedam skokova. Stefan Jović je imao sedam poena, četiri asistencije i tri skoka.

Žalgiris je do trijumfa stigao pre svega zahvaljujući odličnoj trećoj četvrtini, koju su dobili sa 39:13.

Litvanska ekipa je na poluvremenu imala dvocifren zaostatak, ali je u nastavku uspela da preokrene i stigne do 11. pobede, koliko imaju Bajern i Zenit.

Himki je ostao poslednji sa skorom 2-15 i utakmicom manje.