PARTIZAN SE MUČIO, A ONDA JE RAŠON TOMAS UPALIO MAŠINU: Venecija je na kolenima, brutalno 2. poluvreme crno-belih!
Partizan - Venecija, uživo, Foto: Emilija Jovanović

evrokup, 2. kolo

Sva dešavanja sa meča pratili ste uz naš portal

Objavljeno: 23:01h

Košarkaši Partizana razneli su Veneciju u drugom kolu Evrokupa!

Crno-beli su slavili rezultatom 95:73 i to posle dva veoma različita poluvremena.

U prvom su se mučili i gubili sa pola koša posle 20 minuta igre, da bi u drugom upalili mašinu i demolirali rivala!

Heroj tog preokreta bio je Rašon Tomas koji je dao 16 poena u trećoj deonici, kada je meč i prelomljen.

No, krenimo od početka.

Gost je došao ovde da se pobije za svaku loptu i takva agresivna igra mu je davala rezultat.

Veću na početku meča Italijani su imali značajnu prednost od sedam poena, a Partizan je u tim momentima delovao potpuno neorganizovano.

Imao je u prvih 20 minutu i mnogo, mnogo više skokova i defanzivnih i ofanzivnih, ali nije to kapitalizovao.

A onda...

Treći period i Rašon Tomas pali mašinu!

Čovek je krenuo da sipa sa svih strana i pozicija. Da ne shvatite pogrešno, ceo tim Partizana je igrao sjajno u tom trenutku, na obe strane terena, ali je Rašon bio taj koji je završavao napade. Da je čovek 16 poena za deset minuta!

Posle neizvesne dve četvrtine crno-beli stiču prednost od 17 poena!

Zatim se Tomasu pridružuju i ostali saigrači, pre svih Kodi Miler Mekintajer.

Crno-beli su od početka prvog poluvremena izgledali preslikano kao prošle sezone i rutinski su prvo uvećali, a zatim i zadržali prednost.

Dodaćemo i da je odbrana crno-belih bila fenomenalna!

Sada imaju skor 1:1, posle poraza od Huventuda.

Najbolji kod domaćina bio je pomenuti Tomas sa 22 poena, a sjajno su ga pratili Miler-Mekintajer sa 18 poena i šest asistencija i Ognjen Jaramaz sa 17 poena.

Erik Mika i Markus Pejdž su postigli po osam poena.

Na drugoj strani se istakao Mičel Vot sa 16 poena, Majkl Barmos je imao 11, a Džeremi Čapel devet poena.

Sva dešavanja sa meča pratili ste uz naš portal!

GOTOVO JE! Kakvo drugo poluvreme Partizana! Svaka čast! 95:73!

93:70 - Rašon Tomas dodaje još poena, i to sa bacanja.

90:65 - Poeni ponovo i Rašona Tomasa, posle ofanzivnog skoka...

88:62 - Skoro dva minuta bez koša. Stegnuo je Partizan odbranu, a post prekida Vil Mozli.

82:60 - Buuuuuum zakucavanje Dangubića jednom rukom!

80:60 - Gde je stao Tomas, produžili Mozli i Pejdž!

75:58 - 33:15 je rezultat ove četvrtine koja je gotova! Kako odigra Rašon Tomas...

73:58 - Kod Miler Mekintajer sada diktira tempo! Venecija je na kolenima!

67:56 - Tomas ima 19 poena od čega je 16 u ovoj četvrtini! Šta radi čovek!

65:56 - Nastavlja Tomas! Jedan organizovan lapad i laki poeni za njega.

63:54 - Trojkaaaa Tomasa! Upalio je u petu brzinu, već 12 poena u ovoj deonici, ukupno 15!

56:52 - Rašon Tomas opet! Uz faul pride!

53:50 - Buuuum kakvo zakucavanje Rašona Tomasa!

48:47 - Mika dobro počinje drugo poluvreme - poenima i blokadoma, a Tomas upisuje peti poen sa linije bacanja. Potom i Gordić postiže prve poene posle teškog šuta.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Pola koša prednosti za Italijan!

42:43 - Pogađa Mika, pa faul u napadu gostiju!

40:41 - Pogađa Miler Mekintajer bacanja, sa druge strane Macola maši za tri.

34:38 - Veoma tvrd nastavak meča, vrlo malo poena se postiže. Tri minuta do kraja četvrtine.

34:33 - Lepo igra Mekintajer, ponovo vodi Partizan.

32:33 - U poslednjoj sekundi napada Stefan Janković daje trojku! Postalo bi čupavo da se ovo nije desilo.

27:28 - Lepa kontra, pogađa Kodi Miler Mekintajer. Novi tajm aut gostiju.

25:28 - Lepo je sada asistirao Mekintajer Miki koji postiže lake poene posle lošeg starta u ovoč četvrtini.

KRAJ PRVE DEONICE!

23:23 - Dva promašaja Dangubića u poslednjim sekundama, egal posle prve četvrtine.

23:21 - Dangubić gađa bacanja 1/4...

20:17 - Dobra reakcija posle tajm-auta Venecije! Pale su dve trojke, jednu je dao Čapel, a drugu Dej!

18:11 - Markuuuuus Pejdž! Cepa mrežicu za tri, reguje strateg Venecije tajm-autom!

14:11 - Ognjen Jaramaz uz faul pogađa! Odličan potez ovog momka!

9:7 - Lepo je odigrao Partizan sad u tranziciji, prvi poeni Zagorca.

5:3 - Lepo otvaraju meč Tomas i Jaramau - Amerikanac pogađa za tri, a Jaramaz za dva sa distance.