ZVEZDA SE PROŠETALA KROZ ZAGREB: Cibona je razbijena sa "stotkom", ali brine povreda najboljeg igrača!

ABA LIGA, 1. KOLO

Sjajna partija srpskog šampiona u Hrvatskoj

Objavljeno: 20:16h

Košarkaši Crvene zvezde slavili su u gostima protiv Cibone rezultatom 104:66 (33:11, 31:17, 20:15, 23:20) u okviru prvog kola ABA Lige.

Već posle prvih šest minuta crveno-beli napravili su prednost od 18 razlike i tu nisu stali. Do kraja prve četvrtine već je bilo +22 najviše zahvaljujući agresivnoj odbrani i sjajnom šutu za tri poena.

Ništa se nije promenilo ni posle pauze serija 9:0 i neverovatnih 30 poena prednosti. Lojd i Volden su već bili dvocifreni sa po deset poena. Stala je malo ekipa Saše Obradovića, pa je na plus 30 tražio tajmaut da malo "razmrda" svoje pulene. To je rezultiralo da se na odmor ode rezultatom 64:28.

Nije bilo spasa za Cibonu, a potpuni raspad za zagrebačku ekipu nastavio se i posle poluvremena. Nastavili su gosti da šutiraju sjajno, a polse Voldenove ukradene lopte bilo je 41 poen razlike - 84:43.

Opustila se Crvena zvezda u poslednjoj četvrtini, šansu su dobili svi igrači, a Cibona se tek tada malo razigrala. Zagrepčani su dobili ovu deonicu. Malu senku na odličnu igru baca povreda Lengstona Hola koji se žalio na skočni zglob.

CIBONA: Bilinovac 3, Radovčić -, Marić -, Bundović 12, Vucić -, Krajina 2, Novačić 9, Prkačin 3, Gnjidić -, Drežnjak 16, Mur 8, Nakić 13.

CRVENA ZVEZDA: Hol 3 (9as), Volden 19 (6as), Lojd 15, Davidovac 11, Lazić 5, Rit 17, Radanov -, Dobrić 5, Simonovičć 8, Jagodić Kuridža 10, Simanić 9, Kuzmić 2.