PARTIZAN PROSUO OGROMNU PREDNOST, HUVENTUD SLAVIO POSLE DRAME! Neverovatan poraz crno-belih!

evrokup, 1. kolo

Sva dešavanja sa meča pratite na Espreso.co.rs

Objavljeno: 22:58h

Košarkaši Huventuda savladali su Partizan rezultatom 85:82 posle jedne veoma dramatične utakmice.

Finiš je bio za infarkt, a crno-beli su prosuli ogromnu prednost od 15 poena iz treće deonice.

Publika je itekako ponela svoje ljubimce i dala energiju koja je falila. I neke sudijske odluke su bile diskutabilne.

Huventud je bolje otvorio utakmicu i igrao sjajno u prvoj deonici, ali onda se stvari menjaju.

Partizan je počeo da liči na tim iz prošle sezone i igrao je timsku igru. Proradila je odbrana, kao i skok i sve je bilo lakše.

Prednost je polako rasla da bi dostigla maksimum od 15 poena u trećoj deonici.

Pred kraj tog dela igre Španci se polako vraćaju, a potpuno oživljavaju u poslednjih deset minuta.

Igra crno-belih se potpuno raspala, forsirani su prodori, šutevi, bez pravog plana.

Sve to je iskoristio domaćin.

Veliku grešku je pred kraj napravio Jaramaz koji je napravio jeftin faul, poklonio bacanja za prednost Španaca, a na kraju zaradio i nesportski faul i sve je bilo gotovo.

Na kraju se povredio i Trifunović...

Najefikasniji igrač je bio Pau Ribas sa 18 poena, 10 na poluvremenu i važnim slobodnim bacanjima u finišu. Pratili su ga Morgan i Dimitrijević sa po 14 postignutih poena.

U redovima Partizana istakao se Rašon Tomas sa 15 poena, po 12 su imali Gordić i Jamaraz, a 9 je ubacio Kodi Miler Mekintajer.

GOTOVO JE!!!! Težak poraz Partizana, još se povredio i Trifunović!

83:82 - Poklon slobodna bacanja za Ribasa od strane Jaramaza! Vodi Huventud!

81:82 - Imaju Španci napad za vođstvo...

79:82 - Sada mali Trifa daje sjajan koš na silu posle prodora.

77:79 - Samo je dva razlike... Ulazi Gordić da vadi vruć krompir.

72:77 - Rašon Tomas sada vezuje četiri poena, smirio se Partizan malo.

70:73 - Morgan postiže 12 poen, sve je stalo u redovima crno-belih.

68:73 - Furiozan početak Španaca, Vlado Šćepanović traži tajm-aut!

GOTOVA JE I TREĆA DEONICA! Dvocifrena prednost za crno-bele!

61:71 - Uspeo je Huventud malo da nametne ritam i ostane u životu.

56:67 - Pau Ribas održava svoju ekipu u životu.

46:61 - Nemanja Gordić deseti poen! Sjajno igra Bosanac.

44:55 - Partizan zaista igra dobru odbranu, za četiri minuta primljena četiri poena.

42:51 - Meč je nastavljen i trojka malog Trife!

40:48 - Pau Ribas uz zvuk sirene! Idemo na poluvreme, Partizan igra sjajno od druge četvrtine!

38:48 - Evo prve dvocifrene prednosti! Kodi Miler Mekintajer u svom stilu sa distance.

38:43 - Sve bolji Dimitrijević pogađa dvojku!

36:43 - Ognjen Jaramaz, 3+1!

28:35 - Markuuuus Pejdž - trojka! Serija Partizana, ali nepotreban faul Dangubića ispod koša kod ove situacije.

25:25 - Sa trojku pogađa i Dimitrijević, prvi njegovi poeni.

21:25 - Nikola Janković!! Kakav pas Gordića!

21:23 - Evo vođstva Partizana! Ulazak Nikole Jankovića pokrenuo ekipu!

21:19 - Prvi ofanzivni skok Partizana i pogodak Jankovića.

GOTOVA JE PRVA DEONICA!

21:17 - Partizan gađa bacanja 1/5, ali Gordić pogađa za tri!

19:14 - Igraju crno-beli sve bolje posle konfuznog starta.

14:11 - Malo Gordić, malo Tomas i eto priključka.

14:7 - Partizan je stesao odranu, ali u napadu je katastrofalan za sada. Trojka Pau Ribasa.

11:5 - Stefan Janković pogađa trojku, dobra reakcija nakon tajm auta!

11:2 - Mora da reaguje Šćepanović, ova igra ni na šta ne liči.

7:2 - Evo koša Mika sa distance!

7:0 - Veoma loš početak Partizana, krenuo je Huventud furiozno. Miler Mekintajer popio lepu blokadu