Dva Srbina udarila na jednog i on je bio jači!

Srpski derbi

Na Vimldonu je odigran pravi triler u konkurenciji dublova, a akteri su bila trojica srpskih tenisera
Objavljeno: 21:05h

Srpski teniser Nenad Zimonjić i njegov partner u dublu Čeh Radek Štepanek plasirali su se u osminu finala Vimbldona pošto su pobedili srpske tenisere Viktora Troickog i Dušana Lajovića posle tri seta, 7:6, 6:7, 10:8.

Meč je trajao dva sata i 43 minuta. U prvom setu nije bilo brejka, a srpsko-češki dubl dobio je taj-brejk rezultatom 7:5. Ista situacija, bez brejkova, bila je i u drugom setu, samo što su srpski teniseri dobili taj-brejk sa 7:4.

Lajović i Troicki su u sedmom gemu trećeg seta oduzeli servis protivnicima, ali su u 10. gemu izgubili svoj servis pa su Zimonjić i Štepanek izjednačili na 5:5. Oni su u poslednjem, 18. gemu napravili još jedan brejk i izborili plasman u osminu finala.

Zimonjić i Štepanek će u osmini finala igrati protiv drugih nosioca braće Majka i Boba Brajana iz SAD.