ZVEZDA UNAKAZILA PARTIZAN: Crveno-bela rapsodija u Pioniru za finale ABA lige!
ABA liga, polufinale - III utakmica, Foto: Starsport©

ABa liga, 1/2 finale, majstorica

Sva dešavanja na meču mogli ste da pratite u lajv-blogu na Espresu

Objavljeno: 20:19h

Košarkaši Crvene zvezde su prvi učesnici finala ABA lige.

U trećem meču je savladan Partizan rezultatom 84:63 i tako sa 2:1 u seriji savladali Večitog rivala.

Nije bilo nimalo neizvesnosti u ovom meču, crveno-beli su od starta zaigrali sjajno i prednost je rasla tokom meča, da bi u nekoliko navrata razlika prelazila čak i više od 30 poena.

Utakmica je počela trojkom Novice Veličkovića, Partizan je poveo sa 3:0, a onda potpuno utijnuo narednih 6 minuta. Crno-beli u tom periodu nisu poentirali, a Crvena zvezda je napravila seriju od 15:0.

Igrači Partizana su bili vezanih ruku, a to govori i podatak da su u jednom trenutku promašili četiri vezana slobodna bacanja, najpre Vanja Marinković zbog tehničke greške Milanu Tomiću, a potom i Zagorac kojeg je faulirao Cirbes u šutu za tri poena.

Zvezda je šutirala sjajno, čak 55 odsto iz igre u prvom poluvremenu, odnosno 64 odsto za dva i 43 odsto za tri poena pa ni rezultat nije mogao da bude drugačiji, a semafor je pokazivao maksimalnih +20 u prvom delu igre (41:21).

U samom finišu prvog dela igrači Milana Tomića su se malo opustili, a Partizan je prišao na 44:28, što je bio rezultat nakon 20 minuta košarke.

Partizan je nešto agresivnije ušao u drugo poluvreme, smanjio je na 14 poena minusa, ali su koš Berona iz teške situacije i izgubljena lopta u sleećem napadu, odnosno polaganje Davidovca ponovo razbili kompletnu igru kluba iz Humske.Nakon trojke Fajea Zvezda je imala maksimalnih +21, a do kraja treće četvrtine stigla je i do +23 (64:41).

Partizan je za 5 minuta četvrte četvrtine ubacio samo 4 poena, a prednost Crvene zvezde popela se na ogromnih 35 poena (78:43). Usledila je serija crno-belih od 13:1 i donekle ublažen poraz s obzirom na to kako se razvijala situacija na parketu.

Najefikasniji igrač na meču bio je Stratos Perperoglu koji je postigao 18 poena. Sa druge strane Marinković je ubacio 12 koševa za crno-bele.

Zvezda u finalu čeka boljeg iz majstorice Budućnosti i Cedevite koja se igra u nedelju u Zagrebu.

Sva dešavanja na meču mogli ste da pratite u lajv-blogu na Espresu.

40. minut - Sve je gotovo, Zvezda je u finalu ABA lige!

38. minut - +34 na dva i po minuta do kraja, navijači su odlučili da vreme do završetka meča posvete vreme na Novicu Veličkovića

35. minut - Pejdž postiže trojku i on je jedna od svetlijih tačaka Partizana večeras

34. minut - Ubedljiva je Zvezda u trećem meču i ima neverovatnih +33 na šest minuta do kraja meča

34. minut - Odžo je zakucao preko Zagorca i povisio rezultat na 76:43

31. minut - Filip Čović pogađa desetu trojku za Zvezdu na utakmici

KRAJ TREĆE ČETVRTINE: Zvezda ima +23 posle trideset minuta igre - 64:41. Perperoglu je najefikasniji sa 16 poena, Veličković sa 8 predvodi svoj tim u veoma lošem izdanju večeras

28. minut - Cirbes ima odličan meč u nogama, Čović promašuje trojku, a visoki Nemac se sjajno snalazi i pogađa nove poene za svoj tim

27. minut - Janković uspeva da pogodi za dva poena, a navijači Zvezde mu pevaju "Mustafa, Mustafa" zbog prelazka u Partizan pre početka sezone - 55:37 za ekipu Milana Tomića

25. minut - Novica Veličković iz odbojke smanjuje na 53:34, povredio se Branko Lazić koji je odmah napustio igru

24. minut - Poentira i Odžo pod košem Partizana, a zatim i Faje pogađa za tri poena. Partizan ponovo u nokdaunu

22. minut - Beron i Davidovac su pogodili i povećali prednost svog tima na početku treće deonice

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Košarkaši Crvene zvezde su vrlo ubedljivi posle prvog dela igre i zasluženo vode sa 44:28 u majstorici polufinala ABA lige. Perperoglu sa 13 poena predvodi crveno-bele i večeras je najraspoloženiji u svom taboru, a Marinković je uz Veličkovića i Zagorca najefikasniji u Partizanu

20.minut - Marinković se "provukao" kroz gužvu i položio za nastavak mini-serije Partizana

19. minut - +17 u finišu prvog poluvremena, nova trojka za Novicu Veličkovića na minut do kraja prvog dela

16. minut - Perperoglu je već ubacio 11 poena, njegova odlična partija za sada u Pioniru. Nikolić je pogodio preko ruke za crno-bele...

15. minut - 34:15 vode crveno-beli, Simanić je siguran za tri poena! Interesantno da je Zvezda za petnaest minuta igre pogodila više trojki (6) nego na prošlom meču (5)

13. minut - Cirbes se odlično snašao u reketu i pogodio za 26:15, a zatim je i Perperoglu ubacio novu trojku

11. minut - Kej Si Rivers je pogodio za tri poena i nastavio sjajnu šutersku seriju svog tima

KRAJ PRVE ČETVRTINE: Ekipa Crvene zvezde ima prednost od 21:11 posle uvodnih deset minuta majstorice. Beron i Dobrić su najefikasniji sa pet poena, Zagorac je na drugoj strani postigao četiri

10. minut - Perperoglu je sjajno isfintirao Nikolića i pogodio uz slobodno bacanje koje nije iskoristio na 20 sekundi do kraja

8. minut - Vanja Marinković pogađa za 2 poena, Cirbes je napravio faul u napadu. Partizan lakše diše u ovim trenucima - 17:8 vodi Crvena zvezda

7. minut - I Bili Beron je raspoložen večeras, trojka za 15:3

5. minut - Trojka Dobrića za seriju crveno-belih od 12:0, ekipa Partizana ne može da se poveže u ovim trenucima

3. minut - Pejdž je poentirao, ali sudije su svirale faul pre šuta, tako da će lopta biti sa strane za ekipu Partizana, Zvezda je već ispunila bonus

1. minut - Veličković je pogodio prvu trojku na meču, Faje je uzvratio istom merom

18:00 - Počela je majstorica u Pioniru

17:45 - Poznata lica u Pioniru

1 / 4 Foto: Starsport©

17:30 - I Milica Dabović je došla da podrži svoj klub

Milica Dabović
Milica Dabović foto: Espreso.co.rs

17:20 - Ostoja Mijailović, predsednik Partizana, će se klupe posmatrati ovu utakmicu

Ostoja Mijailović
Ostoja Mijailović foto: Beta/Branislav Božić

17:10 - Na utakmicu je došao i bivši košarkaš Crvene zvezde Slavko Stefanović, koji je poznat po incidentu na meču između Partizana i Hemofarma sa kraja 2005. godine

17:05 - Atmosfera u Pioniru - interesantno je da na meču neće biti nijedan navijač Partizana, pošto je svaki "sektor" rezervisan za pristalice srpskog šampiona

1 / 3 Foto: Espreso.co.rs

17:00 - Navijači polako pristižu u dvoranu "Aleksandar Nikolić".

1 / 2 Foto: Espreso.co.rs