CRNO-BELA TRAGEDIJA: Partizan u poslednjim sekundama ispao iz Evrokupa!
Košarkaši Partizana izgubili su od Ritasa, Foto: Starsport©

TOP 16 EVROKUPA

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

Objavljeno: 22:40h

Košarkaši Partizana izgubili su od Ritasa u petom kolu grupe E TOP 16 faze Evrokupa sa 78:77.

Tokom celog meča su gosti bili u prednosti. Partizan se borio, uspeo da dođe čak i do prednosti, ali je Ritas na kraju slavio.

Imali su crno-beli poen prednosti na deset sekundi do kraja (77:76), ali je Parakuski u poslednjoj sekundi uspeo da pogodi za dva poena i donese pobedu Ritasu. Uz zvuk sirene, Vanja Marinković je šutirao za tri poena, ali je promašio.

Parahoski je sa 22 poena bio najefikasniji kod pobednika, a poen manje je postigao Bendžijus. Lendejl sa 14 i Si sa 13 poena bili su najefikasniji u Partizanu, a po 11 poena postigli su Marinković i Renfro.

Partizan u poslednjem kolu gostuje Albi, ali ta utakmica neće imati rezultatski značaj. Ritas i Monako će u Litvaniji odlučiti ko će, uz Albu iz grupe E u četvrtfinale Evrokupa.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Džok Lendejl sa 14 poena, a pratio ga je Bandža Si sa 13.

Strelci Partizan
Strelci Partizanfoto: Printscreen/Eurocup

U gostujućoj ekipi, najviše poena postigao je Artisiom Parakuski (22), a drugi strelac Ritasa bio je Eimantas Bendzijus sa 21 poenom.

Strelci Ritas
Strelci Ritas foto: Printscreen/Eurocup

IV četvrtina

78:77 - Koš za pobedu Ritasa pogađa Parakuski.

77:76 - Lendejl pogađa za vođstvo crno-belih na deset sekundi do kraja.

76:75 - Parakuski je pogodio za dva poena, a Renfro je promašio šut za novu prednost Partizana na 42 sekunde do kraja.

75:74 - Sili je pogodio jedno slobodno bacanje za Ritas, a Marinković je doneo prednost Partizanu.

73:73 - Izjednačili su crno-beli na minut i po do kraja.

73:70 - Smanjio je prednost Partizan trojkom Sija.

71:65 - Uspeo je Partizan da istopi dvocifrenu prednost u šestom minutu.

67:57 - Plus deset ima Ritas u trećem minutu poslednje deonice.

III četvrtina

64:57 - Ponovo Ritas ima plus sedam.

60:57 - U krizu je zapao i Ritas pa je trojka Vanje Marinkovića donela smanjenje vođstva na minus tri na minut i po do kraja četvrtine.

57:49 - Promašuje Partizan redom pa Raste i prednost gostiju u sedmom minutu.

52:47 - Ponovo Partizan traći napade pa Ritas trojkom dolazi do prednosti od plus osam u četvrtom minutu (52:44), ali je uzvratio Si pogotkom za tri poena.

46:43 - Prvi je do koša Ritas, ali je Partizan trojkom Pejdža smanjio u drugom minutu.

II četvrtina

44:40 - Imao je Ritas prednost od plus sedam (44:37), ali je Si trojkom smanjio vođstvo gostujućeg tima.

42:33 - Propale napade Partizana uspeo je Ritas da kazni sa linije slobodnih bacanja u osmom minutu druge deonice.

38:31 - Nova trojka Ritasa za vođstvo od plus sedam u šestom minutu.

1 / 14 Foto: Starsport©

31:33 - Trojka Lendejla donela je Partizanu minimalno vođstvo u osmom minutu, ali su gosti ponovo pogodili za tri za preokret.

I četvrtina

30:28 - Imali su gosti plus pet (30:25), ali je Partizan trojkom Stefana Jankovića uspeo da smanji. Aleksej Nikolić je ukrao loptu, ali je Pejdž promašio šut za izjedančenje.

27:23 - Imao je Partizan vođstvo lai je Ritas trojkama vratio plus četiri početkom devetog minuta igre.

21:18 - Zakucavanje Sija dovelo je crno -bele u vođstvo u sedmom minutu, a Pionir je proključao.

17:15 - Prvo vođstvo Partizana došlo je u petom minutu susreta.

13:9 - Partizan je trojkom Zagorca smanjio da 10:9, ali je Ritas uzvratio isotm merom preko Bendizijusa.

3:2 - Odmah su gosti krenuli teškom paljbom i pogodili trojku, ali je Partizan smanjio.

Crno-bele bodri i legenda Partizana i srpske košarke, selektor reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević.