EL: Budućnost srušila Kanariju! Lučić junak Bajernovog marša kroz Moskvu, tek treći trijumf Darušafake!
Vladimir Lučić odigrao je sjajnu utakmicu za svoj Bajern, Foto: EPA

EVROLIGA, 20. KOLO

Himki je u 20. kolu Evrolige poražen pred svojim navijačima od Bajerna sa 70:61 na debiju novog trenera Rimasa Kurtinaitisa.

Himki je silovito počeo utakmicu, posle prve četvrtine imao 18 poena prednosti, ali je nastavak pripao Bavarcima.

Vladimir Lučić je komandovao preokretom nemačkog tima, a meč je završio sa 15 poena, četiri skoka, dve asistencije i jednom ukradenom loptom. Efikasniji od njega kod pobednika bio je samo Derik Vilijams sa 20 poena.

U Himkiju su sa po 13 poena najefikasniji bili Tomas i Miki. Stefan Marković je postigao tri poena, uz pet asistencija.

Bajern sa skorom od po 10 pobeda i poraza ostaje u trci za četvrtfinale, dok Himki polako zaostaje i sada ima sedam pobeda i 13 poraza.

Košarkaši Darušafake savladali su Baskoniju na svom terenu
Košarkaši Darušafake savladali su Baskoniju na svom terenu foto: Saša Pavlić Koky

Košarkaši Darušafake su u 20. kolu Evrolige pobedili Baskoniju sa 80:75 i tako stigli do trećeg trijumfa ove sezone u elitnom takmičenju.

Turski tim je iskoristio činjenicu da su Baskijci “izranjavani” brojnim povredama i boljom igrom u drugom poluvremenu, stigao do trijumfa.

Ključna je bila serija od 7:0, na kraju treće i početkom poslednje četvrtine, kojom je Darušafaka stigla do prednosti od 67:61. Domaćin vođstvo nije ispuštao do kraja utakmice, iako je Baskonija konstantno pretila.

Toni Daglas sa 21 i Majkl Erik sa 18 poena, predvodili su Darušafaku do pobede. U Baskoniji koja sada ima devet pobeda i 11 poraza, najefikasniji je bio Met Džening sa 18 poena.

Nova pobeda za Budućnost u Evroligi
Nova pobeda za Budućnost u Evroligi foto: aba-liga.com

Košarkaši Budućnosti su po šesti put obradovali svoje navijače u Evroligi. U 20. kolu u Morači je pala Gran Kanarija, koju su Podgoričani savladali sa 75:70.

U izjednačenoj utakmici odluka je pala u poslednjoj četvrtini. Noris Kol, Erl Klark i Goga Bitadze su napravili seriju od 7:0, posle koje je Budućnost, dva i po minuta pre kraja povela sa 73:63 i potom rutinski odradila završnicu.

Noris Kol je postigao 20 poena, uz po pet asistencija i skokova. Goga Bitadze je uz 16 poena, imao i sedam skokova, a po 10 poena postigli su Edvin Džekson i Erl Klark.

U Gran Kanariji, koja kao i Budućnost posle 20. kola ima skor 6-14, najefikasniji je bio Sim-Sander Vene sa 16 poena.