DESETKOVANA ZVEZDA IZDRŽALA SAMO ČETVRTINU: Novi poraz crveno-belih u Španiji, sad moraju da jurišaju!

Evrokup, Top 16 faza

Sva dešavanja sa meča Valensija - Crvena zvezda mogli ste da pratit u "lajv blogu" na Espresu.

Objavljeno: 22:32h

Crvena zvezda izgubila je od Valensije sa 92:76 u Top 16 fazi Evrokupa.

Sada crveno-beli moraju da pobede u sva tri naredna (dva kod kuće, protiv Valensije i Unikahe i na gostovanju Limožu) duela ukoliko žele da se plasiraju u narednu rundu takmičenja.

Iako desetkovana povredama Crvena zvezda je uspela da odlično otvori meč i povede, ali je izdržala samo četvrtinu. Valensija je uspela da preokrene, stekne prednost koju je do kraja meča samo povećavala.

KK Valensija
KK Valensija foto: Printscreen/Eurocup

Najefikasniji u ekipi Valensije bio je Bojan Dubljević sa 14 poena, a pratio ga je Tomas sa 13. U ekipi Crvene zvezde najviše poena je postigao Džo Regland sa 21 postignutim košem.

KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda foto: Printscreen/Eurocup

IV četvrtina

10. minut - Pobedila je Valensija sa 92:76.

8. minut - Ništa ne polazi za rukom Crvenoj zvezdi dok Valensija samo pogađa - 90:74.

6. minut - Nova trojka Valensije - 86:71.

5. minut - Potpuno su se raspali crveno-beli što Španci koriste da pogode još jednu trojku - 83:68.

4. minut - Nastavljau košarkaši Valensije da postižu poene, a Zvezda tek ponekad bljesne pa je tako trojkom Filipa Čovića uspela da se prbiliži na deset poena minusa - 76:66.

2. minut - Pogodio je Cirbes za Zvezdu, a trojka Mata je doneča prednost Valensiji - 72:61.

1. minut - Nastavila je Valensija u istom ritmu - 69:59.

III četvrtina

10.minut - Tobi je pogodio za Valensiju, a trojka Martineza donela je ubedljivu prednost Valensiji 67:55. Do kraja četvrtine viđen je još samo jedan pogodak Crvene zvezde - 67:57.

8.minut - Faul Berona je na liniju slobonsnihi bacanja doveo Sastrea koji je oba puta bio precizan - 62:53.

7. minut - Valensija je na plus osam (60:52) zahvaljujući koševima Tomasa, a Crvenu zvezdu samo Reglan drži u životu.

6. minut - Drći Zvezda priključak na minus jeda - 53:52 vodi Valensija.

4. minut - Trojka Reglenda dovela je Zvezdu na minus tri (48:45), uzvratio je Vives istom merom, a trojku je pogodio i Beron za 51:48.

2. minut - Košem Reglanda, Zvezda je prišla na 48:42, ali nikako ne uspeva da smanji razliku.

II četvrtina

10. minut - Približila se Zvezda na minus pet (42:37), ali je to bilo sve što je uradila u prvom poluvremenu.

8. minut - Ima Valensija plus sedam - 40:33.

7. minut - Nemilosrdno trpa Valensija koš Zvezde, Van Rosom pogaša trojku za 38:30.

4. minut - Počela je Zvezda da greši, a prednost Valensije raste - 30:23.

3. minut - Prednost valensiji od tri poena donosi Tomas trojkom

2. minut - Ponovo Valensija izjendačuje Van Rosoma.

1. minut - Nije iskoristio Odžo zakucavanje pa je rezultat ostao 23:21

I četvrtina

10.minut - Trojka Perperoglua je donela plus četiri Zvezdi (23:19), a konačni rezultat četvrtine je 23:21 pošto je Tobi pogodio za dva.

8.minut - Vodi se neizvesna borba, a Zvezda ima minimalno vođstvo - 20:19.

7. minut - Vratili su crveno-beli prednost na 17:14 koševima Fajea i Odžoa sa linije slobodnog bacanja.

6. minut - Imala Crvena zvezda prednost, ali je Valensija preokrenula na 14:12.

3. minut - Odmah je krenula Zvezda žestoko i povela sa 6:0.

20:45 - Počeo je meč, a zbog povrede Branka Lazića kapitensku traku u Crvenoj zvezdi nosi Ognjen Dobrić, prvi put u karijeri.