STOTKA ZA KRAJ: Zvezda razbila Galatasaraj i sa trećeg mesta ide u TOP 16!

evrokup, 10. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 19:52h

Košarkaši Crvene zvezde pobedom su zatvorili prvu fazu Evrokupa.

Pao je Galatasaraj u Istanbulu rezultatom 100:83 i tako će crveno-beli sa trećeg mesta C grupe nastaviti takmičenje u TOP 16 fazi ovog takmičenja.

Turski tim je posle prve četvrtine imao vođstvo, da bi crveno-beli u nastavku zaigrali mnogo bolje i na poluvreme otišli sa +7 (49:42). Drugo poluvreme donelo je rutinsku igru tima Milana Tomića i nijednog trenutka se nije postavljalo pitanje koji tim će zabeležiti pobedu.

Najefikasniji na meču bio je Beron sa 20 poena, pratili su ga Regland sa 18 i Simanić sa 17 koševa. Svi igrači su dobili minutažu i to je ono što može da raduje navijače u nastavku sezone.

Bili Beron je odigrao sjajnu partiju
Bili Beron je odigrao sjajnu partiju foto: Starsport©

U narednoj fazi je čekaju Valensija, Unikaha i najverovatnije bivši šampion Evrope Limož, koji će po svemu sudeći biti četvrti u svojoj grupi. Može da se desi da to bude i Tofaš koji je slavio nad Cedevitom u utorak, ali veća je šansa da će se ići u Francusku.

Kraj meča: Crvena zvezda je savladala Galatasaraj sa 100:83

38. minut - Ostalo je još dva minuta do kraja, Zvezda je ovom pobedom došla do drugog mesta

35. minut - Regland polaže za 90:74

30. minut - Kraj treće četvrtine: 79:68 za crveno-beli tim

27. minut - Velikih 14 razlike u finišu treće deonice za srpski tim

23. minut - Zvezda gazi u nastavku 60:47

20. minut - Kraj prvog poluvremena: Zvezda ima prednost posle prvog dela igre od 49:42

18. minut - +7 za crveno-bele momke

13. minut - Crveno-beli su napravili seriju od 6:0 i vode sa 30:26

10. minut - Galatasaraj vodi posle prve deonice 26:24

6. minut - Ougust sa poludistance pogađa, Galata ima +3, da bi odmah Regland postigao nove poene i vratio prednost na 16:15

5. minut - Sjajna rampa Odža, a Regland ima lagan posao za 12:11

2. minut - Galatasaraj vodi sa 5:2 na početku meča

18:00 - Počela je utakmica u Istanbulu

17:50 - Tursku publiku ne interesuje previše ovaj meč: