ZVEZDA PREGRMELA ŽELEZNIK: Nova pobeda za nastavak maksimalnog niza na Jadranu!
Ognjen Dobrić na jednom od mečeva protiv FMP-a, Foto: Saša Pavlić Koky

aba liga, 5. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš "lajv-blog

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su i petu pobedu u novoj sezoni ABA lige pošto su u Železniku savladali ekipu FMP-a rezultatom 81:72.

Panteri su pretrpeli i treći poraz na Jadranu, a Zvezda ima maksimalan učinak i nalazi se na čelu tabele.

Najefikasniji igrač na meču bio je Dragan Apić koji je ubacio čak 22 poena za poraženi sastav. Stranac u timu FMP-a Rit je postigao 15 koševa, dok je sa druge strane najraspoloženiji bio Mohamed Faje sa 18 poena, a Ognjen Dobrić je postigao 13.

Sledeći meč Zvezda igra na svom terenu protiv Cedevite, dok FMP ide u goste Igokei.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš "lajv-blog".

30. minut - FMP je pokušao da se vrati u život i smanjio prednost crveno-belih, ali nedovoljno za preokret. U poslednju četvrtinu Zvezda ulazi sa rezultatom 60:49

20. minut - Završeno je prvo poluvreme posle koga prednost ima Zvezda - 45:32. Ista meta, isto odstojanje što bi se reklo. +13 za tim Milana Tomića i može se reći da ne bi trebalo da imaju velikih problema u nastavku utakmice. Apić je kod domaćina najefikasniji sa 12 poena, dok Faje ima 14 u ekipi Zvezde.

10. minut - Gotova je prva četvrtina u Železniku. Crvena zvezda ima ubedljivu prednost na startu meča od 25:12. Počelo je furiozno za tim Milana Tomića koji su imali prednost od 18:5 i istu su držali do kraja deonice.

18:30 - Počeo je meč između FMP-a i Crvene zvezde

18:05 - Najava utakmice