DVA POLUFINALA ZA SRBE U GLAZGOVU: Naš plivač oborio nacionalni rekord, ali ostao bez daljeg plasmana!

Dobar uspeh

U popodnevnik trkama borbe za ulazak u finale bodrićemo Anju Crevar i Čabu Silađija

Objavljeno: 13:32h

Srpska plivačica Anja Crevar plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Glazgovu u disciplini 200 metara mešovito, a isto je učinio i Čaba Silađi u kategoriji 50 metara prsnim stilom.

Crevar je u svojoj kvalifikacionoj grupi ostvarila peto vreme, a ukupno osmo, pošto je deonicu na 200 metara završila za dva minuta, 14 sekundi i 29 stotinki. U njenoj kvalifikacionoj grupi plivala je svetska i evropska šampionka Katinka Hosu koja je ostvarila i najbolje vreme, dva minuta, 11 sekundi i devet stotinki.

Čaba Silađi je ušao u polufinale
Čaba Silađi je ušao u polufinale foto: Fonet

Silađi je trku završio sa četvrtim najboljim vremenom - 27,12, a njegova šesta grupa je bila ubedljivo i najbrža, te se čak trojica nalaze na prva četiri mesta u generalnom plasmanu.

Nažalost, Vuk Čelić nije uspeo da se plasira u finale discipline 800 metara slobodnim stilom.

Vuk Čelić je oborio nacionalni rekord, ali nije ušao u polufinale
Vuk Čelić je oborio nacionalni rekord, ali nije ušao u polufinale foto: Fonet

Čelić je u prvoj kvalifikacinoj grupi zauzeo drugo mesto, pošto je trku završio za sedam minut, 56 sekundi i 58 stotinki i tako postavio novi nacionalni rekord. On je imao 4,8 sekundi lošije vreme od pobednika kvalifikacione grupe Hrvata Marina Mogića, a ukupno je ostvario 13. mesto.