Budućnost posle produžetka i velike borbe utišala Pionir i bacila Crvenu zvezdu na kolena (Foto)
Radost Mekinlija Rajta na utakmici Crvene zvezde i Budućnosti iz Podgorice, Foto: Starsport©

aba liga, 20. kolo

Budućnost posle produžetka i velike borbe utišala Pionir i bacila Crvenu zvezdu na kolena (Foto)

Podgoričani su se tako osvetili crveno-belima za poraz u Morači

Objavljeno: 22:39h
Veljko Petrović

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Budućnosti posle produžetka sa 89:96 u 20. kolu ABA lige u hali "Aleksandar Nikolić."

Podgoričani su se tako osvetili crveno-belima za poraz u Morači i ponovo se izjednačili sa Partizanom na prvom mestu.

Gosti su poveli od početka, a Janis Sferopulos, trener domaćina tražio je tajm-aut posle trojke Flečera Megija za 8:15.

Jogi Ferel je vezao dve trojke za dvocifrenu prednost u poslednjem minutu prve četrine, ali je Dejan Davidovac trojkom smanjio na 11:19.

Janis Sferopulos na utakmici Crvene zvezde i Budućnosti iz Podgorice
Janis Sferopulos na utakmici Crvene zvezde i Budućnosti iz Podgoricefoto: Starsport©

Miloš Teodosić se pojavio na parketu na startu druge deonice i odmah je trojkom doneo 16:22, a onda je usledio prodor za 20:24.

Andrej Žakelj je tražio tajm-aut posle kog je Džoel Bolomboj smanjio na 22:24, ali se crnogrski velikan ponovo odplepio.

Andrej Žakelj na utakmici Crvene zvezde i Budućnosti iz Podgorice
Andrej Žakelj na utakmici Crvene zvezde i Budućnosti iz Podgoricefoto: Starsport©

Džuvan Morgan je na tri minuta i 40 sekundi trojkom povisio na 27:36, a Janis Sferopulos se na tajm-autu izvikao na svoje izabranike.

Luka Mitrović se razigrao u završnici za 36:40, ali je Budućnost na velikom odmoru vodila 36:42.

Luka Mitrović i Nemanja Nedović na utakmici Crvene zvezde i Budućnosti iz Podgorice
Luka Mitrović i Nemanja Nedović na utakmici Crvene zvezde i Budućnosti iz Podgoricefoto: Starsport©

Flip Petrušev i Kodi Miler Mekintajer su na početku treće četvrtine smanjili na 42:44, ali je Jogi Ferel trojkom povisio na 42:48.

Tehničku je dobila klupa Crvene zvezde i Jogi Ferel je pogodio slobodno bacanje, a onda je Rašid Sulamon bio polovičan sa penala za 45:52.

Rašid Sulamon na utakmici Crvene zvezde i Budućnosti iz Podgorice
Rašid Sulamon na utakmici Crvene zvezde i Budućnosti iz Podgoricefoto: Starsport©

Džon Braun je na dva minuta do kraja deonice je oba puta bio siguran sa slobodnih bacanja za 56:57, ali je Džaval Megi odgovorio trojkom.

Onda je Filip Petrušev bio polovičan sa penala za 57:60, ali je Džaval Megi novom trojkom doneo 57:63 gostima pred poslednjih 10 minuta.

Duel Kenana Kamenjaša i Filipa Petruševa na utakmici Crvene zvezde i Budućnosti iz Podgorice
Duel Kenana Kamenjaša i Filipa Petruševa na utakmici Crvene zvezde i Budućnosti iz Podgoricefoto: Starsport©

Džoel Bolomboj je na osam minuta do kraja iskoristio 2+1, a Miloš Teodosić je kasnije napravio nesportski faul, ali ništa nije pogodio Alen Omić.

Zatim je Nikola Kalinić trojkom smanjio na 65:68, a onda se razigrao Rašid Sulamon sa dvojkom i trojkom za 66:75 i tajm-aut Janisa Sferopulosa.

Nikola Kalinić na utakmici Crvene zvezde i Budućnosti iz Podgorice
Nikola Kalinić na utakmici Crvene zvezde i Budućnosti iz Podgoricefoto: Starsport©

Nikola Tanasković je kao i Džoel Bolomboj iskoristio 2+1 za 68:78, ali je onda usledila serija domaćina od 11:2 za 79:80 i tajm-aut Andreja Žakelja.

Kodi Miler Mekintajer je fauliran u poslednjoj sekundi, ali je bio polovičan sa slobodnih bacanja za 80:80.

Kodi Miler Mekintajer (desno) na utakmici Crvene zvezde i Budućnosti iz Podgorice
Kodi Miler Mekintajer (desno) na utakmici Crvene zvezde i Budućnosti iz Podgoricefoto: Starsport©

Rašid Sulamon potom nije pogodio za pobedu i usledio je produžetak od pet minuta i nastavak velike borbe.

U dodatnih pet minuta, Kodi Miler Mekintajer je doneo prvu prednost Crvenoj zvezdi dvojkom za 84:83, a u narednom trojku je dao i trojku za 87:83.

Kodi Miler Mekintajer na utakmici Crvene zvezde i Budućnosti iz Podgorice
Kodi Miler Mekintajer na utakmici Crvene zvezde i Budućnosti iz Podgoricefoto: Starsport©

Onda se razigrao Mekinli Rajt pošto je vezao osam poena (trojka, dve dvojke i jedno bacanje), a seriju od 11:0 započeo je Rašid Sulamon trojkom za 87:96.

U redovima Budućnosti najbolji je bio pomenuti Mekinli Rajt sa 19 poena, dok je Rašid Sulamon stao na dva manje.

Nikola Tanasković imao je 16 poena, Jogi Ferel 13, a Džuvan Morgan 11.

Duel Mekinlija Rajta i Jaga dos Santosa na utakmici Crvene zvezde i Budućnosti iz Podgorice
Duel Mekinlija Rajta i Jaga dos Santosa na utakmici Crvene zvezde i Budućnosti iz Podgoricefoto: Starsport©

Filip Petrušev je bio najefikasniji kod Crvene zvezde sa 17 poena, a jedan manje dodao je Kodi Miler Mekintajer.

Džoel Bolomboj je imao 12 poena, a Nikola Kalinić 11.

Izabranike Janisa Sferopulosa sada očekuje Kup Radivoja Koraća gde će pokušati da osvoje "Žućkovu levicu" po peti put zaredom.

Standings provided by Sofascore

Bonus video:

00:19

Delije, Crvena zvezda, Arena, navijači, Evroliga

(Espreso/Veljko Petrović)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.