evroliga
Partizan dobio sjajne vesti iz Istanbula!
Crno-beli mogu ovo da iskoriste
Košarkaši Fenerbahčea ubedljivo su nadigrali i savladali Real Madrid rezultatom 78:67 u 26. kolu Evrolige.
Krajnji rezultat možda ne oslikava pravo stanje, pošto je samo dva minuta pre kraja razlika iznosila +20 u korist ekipe Šarunasa Jasikevičijusa.
"Kraljevski" klub je u Istanbul stigao bez suspendovanog Marija Hezonje, kao i Džanana Muse, te je tako oslabljen doživeo novi težak udarac.
Držao se Real nekih 15 minuta, sve dok Fener nije pojačao igru u odbrani i odlepio se u samom finišu prvog poluvremena.
Sjajan u tom delu susreta bio je Najdžel Hejs-Dejvis, a ispratio ga je i Marko Gudurić za 40:28 na velikom odmoru.
Drugi deo meča počeo je tako što se Gudurić poigrao sa Valterom Tavaresom i iz auta pod košem ga pogodio u leđa, te tako izveo loptu i lako je položio u koš.
Real je potpuno pao i nije mogao da isprati ritam domaćeg tima, te je tokom celog drugog poluvremena kontrolisao meč i na kraju sigurno i ubedljivo slavio.
Fener je predvodio Hejs-Dejvis sa 20 poena, dok je Erik Mekalum dodao 19.
Marko Gudurić je imao 10 postignutih koševa, uz po četiri skoka i asistencije.
U ekipi Reala jedini dvocifreni bio je Fakundo Kampaco sa 11 poena.
Fener sada ima 17 pobeda i osam poraza na drugoj poziciji, dok je Real na polovičnom skoru 13-13.
To bi mogao da iskoristi Partizan i eventualnom pobedom u petak od 19.00 nad Monakom pobegne Madriđanima za jednu pobedu više.
Bonus video:
(Espreso/B92/Preneo: A.K.)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!





